Tom Breese vs. Sean Strickland na UFC 199

Dobrze rokujący Tom Breese i Sean Strickland skrzyżują rękawice na gali UFC 199.

Pojedynek w kategorii półśredniej pomiędzy dwoma utalentowanymi zawodnikami, 24-letnim Brytyjczykiem Tomem Breese (10-0) oraz 25-letnim Amerykaninem Seanem Stricklandem (17-1) – został dodany do rozpiski gali UFC 199, która odbędzie się 4 czerwca w kalifornijskim Inglewood.

Niepokonany Breese wygrał wszystkie trzy dotychczasowe walki pod banderą UFC. W debiucie ubił Luiza Jorge Dutrę, następnie efektownie rozmontował Cathala Pendreda, wysyłając go przy okazji na emeryturę, wreszcie ostatnio, na lutowej gali UFC Fight Night 84, po bardzo ciężkim boju wypunktował gremialnie skreślanego przed walką Keitę Nakamurę.

Strickland wygrał cztery z dotychczasowych pięciu walk w oktagonie największej organizacji. Jego jedynym pogromcą był Santiago Ponzinibbio. Po tamtej porażce Amerykanin podniósł się jednak dwoma zwycięstwami – najpierw wypunktował Igora Araujo, by ostatnio, na gali UFC Fight Night 83 w lutym, w końcówce walki skończyć Alexa Garcię.

Zwycięstwo może jednemu z nich zapewnić przedarcie się do czołowej piętnastki dywizji i perspektywę walk z czołowymi zawodnikami.

Breese nie wypadł dobrze w starciu z Nakamurą, w stójce raz po raz wpadając z ciosami i w rezultacie przyjmując mocne kontry. Jednak w pojedynku ze Stricklandem sam raczej szukał będzie kontr, która to taktyka przyniosła mu wiele sukcesów w poprzednich walkach. Jednak dobrze operujący ciosami prostymi Amerykanin będzie stanowił nie lada wyzwanie dla zawodnika Tristar. W parterze kreatywny Brytyjczyk może mieć przewagę, ale w walce na nogach będą nas prawdopodobnie czekać szachy – po stronie Amerykanina może stać boks i lepszy zasięg ramion, po stronie Brytyjczyka kopnięcia i odwrotna pozycja.

Aktualna rozpiska UFC 199:

Walka wieczoru

185 lbs: Luke Rockhold (15-2) vs. Chris Weidman (13-1) – o pas kategorii średniej

Co-main event

135 lbs: Dominick Cruz (21-1) vs. Urijah Faber (33-8) – o pas kategorii koguciej

Pozostałe

155 lbs: Dustin Poirier (19-4) vs. Bobby Green (23-6)
155 lbs: Evan Dunham (17-6) vs. Leonardo Santos (15-3-1)
185 lbs: Kevin Casey (9-4) vs. Elvis Mutapcic (15-4)
205 lbs: Frank Waisten (10-0) vs. Jonathan Wilson (7-0)
155 lbs: Dong Hyun Kim (13-7-3) vs. Polo Reyes (5-2)
170 lbs: Tom Breese (10-0) vs. Sean Strickland (17-1)

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

2 Comments

  1. Pingback: Jessica Penne vs. Jessica Andrade na UFC 199 - Lowking.pl

  2. Pingback: Max Holloway vs. Ricardo Lamas na UFC 199 - Lowking.pl

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply