UFC

A więc rewanż! Jiri Prochazka i Glover Teixeira ponownie skrzyżują rękawice!

Dopiął swego mistrz wagi półciężkiej Jiri Prochazka – w pierwszej obronie tronu 205 funtów Czech ponownie stanie w szranki z Gloverem Teixeirą.
Wszystko wskazuje na to, że medialna zawierucha, jaką rozpętali w ostatnich dniach czołowi półciężcy, dobiegła właśnie końca. Wedle nieoficjalnych doniesień portalu MMAFighting.com, mistrz Jiri Prochazka (29-3-1) w pierwszej obronie korony stanie ponownie naprzeciwko Glovera Teixeiry (33-8), którego kilka miesięcy temu zdetronizował. Kontrakty nie zostały jeszcze co prawda podpisane, ale obaj zawodnicy zgodzili się na rewanż.
Do pojedynku dojdzie podczas zaplanowanej na 10 grudnia gali UFC 282. Odbędzie się ona najprawdopodobniej w Las Vegas.

Do pierwszej czesko-brazylijskiej konfrontacji doszło w czerwcu w Singapurze. Czeski zawodnik utorował sobie do niej drogę nokautami na Volkanie Oezdemirze i Dominicku Reyesie.

Pojedynek okazał się fantastycznym widowiskiem, w którym szala zwycięstwa przechylała się to na jedną, to na drugą stronę – choć stwierdzić trzeba, że przede wszystkim z powodu nieporadności obu zawodników. Ostatecznie Prochazka poddał Teixeirę na 28 sekund przed końcem walki, którą przegrywał na kartach sędziowskich. Zresztą właśnie przebiegiem pierwszego starcia Czech uzasadniał chęć natychmiastowego rewanżu – za cel stawia sobie bowiem udowodnienie światu, że jego pierwsza wiktoria nie była przypadkowa.Porażka z Denisą przerwała serię sześciu zwycięstw Glovera Teixeiry, który zwieńczył ją zdetronizowaniem Jana Błachowicza. Wcześniej Brazylijczyk pokonywał między innymi Thiago Santosa czy Anthony’ego Smitha.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Wydaje się, że w rewanżu Brazylijczyk postawi w parterze przede wszystkim na kontrolę, ograniczając swoje ofensywne zapędy, które w pierwszym starcie wielokrotnie kosztowały go utratę dogodnych pozycji. Z drugiej strony, Czech w stójce kilka razy miał Brazylijczyka na miękkich nogach, pomimo iż w końcówce dostawał w stójce łomot. Jak potoczy się rewanż? Czas działa na korzyść Prochazki. Teixeira lepszy już nie będzie. Jeśli Czech okiełzna nieco swoje mordercze żądze, które często przypłacał lądowaniem na plecach, w stójce w pierwszych rundach będzie piekielnie groźny.

Przewidywane kursy bukmacherskie


Jiri Prochazka – 1.50
Glover Teixeira – 2.50

Wstępny typ

Jiri Prochazka

This poll has ended (since 1 year).

Prochazka vs. Teixeira - kto wygra rewanż?

Prochazka przed czasem
47.87%
Teixeira przed czasem
29.18%
Teixeira decyzją
16.39%
Prochazka decyzją
6.56%
Rozpiska UFC 282

Walka wieczoru

205 lb: Jiri Prochazka (29-3-1) vs. Glover Teixeira (33-8) – o pas mistrzowski

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button