UFC

Michał Oleksiejczuk wraca do gry! Zmierzy się z „Maczetą”!

Z przytupem zadebiutowawszy w kategorii średniej, Michał Oleksiejczuk powróci do oktagonu przy okazji ostatniej tegorocznej gali UFC.

Michał Oleksiejczuk (17-5) wraca do oktagonu! Polski średni wystąpi 17 grudnia podczas gali UFC Fight Night w Las Vegas, gdzie skrzyżuje rękawice z Albertem Duraevem (15-4). Polak zastąpi tym samym kontuzjowanego Bruno Silvę, który był pierwotnie zestawiony z Czeczenem.

O pojedynku poinformował portal MMAFighting.com.

Po ośmiu walkach stoczonych w wadze półciężkiej UFC – wygrał cztery, przegrał trzy, a jedna uznano za nieodbytą – Husarz w sierpniu tego roku zadebiutował w 185 funtach. Bardzo udanie! Podczas gali UFC Fight Night Polak zdemolował Sama Alveya, na co potrzebował niespełna dwóch minut.

Opuściwszy w 2018 roku organizację ACA, gdzie wywalczył tytuły mistrzowskie w kategoriach średniej i półśredniej – pokonał między innymi Piotra Strusa – zwycięstwem z Caio Bittencourtem podczas gali Contender Series Albert Duraev zapewnił sobie kontrakt z UFC. Pod sztandarem amerykańskiego giganta stoczył dotychczas dwie walki – w debiucie zamęczył zapaśniczo Romana Kopylova, a w czerwcu tego roku przegrał przez techniczny nokaut – niezdolność do walki z uwagi na opuchnięte oko – z Joaquinem Buckleyem.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Sytuacja nie jest tutaj szczególnie skomplikowana, jeśli chodzi oktagonowe założenia obu zawodników. Duraev powalczy tutaj o przeniesienie walki do parteru, podczas gdy Oleksiejczuk spróbuje utrzymać ją na górze, gdzie powinien mieć sporą przewagę szybkości i mocy. Nie ulega wątpliwości, że twardy Czeczen przetestuje defensywę zapaśniczą Polaka. Co prawda skuteczność obrony przed obaleniami Michała wynosi jedynie 50%, ale wydaje się, że zejście do wagi średniej oraz treningi w poznańskim Ankosie MMA dobrze mu wróżą przed starciem z Maczetą.

Przewidywane kursy bukmacherskie


Michał Oleksiejczuk – 2.15
Albert Duraev – 1.70

Wstępny typ

Michał Oleksiejczuk

Rozpiska UFC Fight Night

Walka wieczoru

185 lb: Jared Cannonier (15-6) vs. Sean Strickland (25-4)

Pozostałe

125 lb: Alex Perez (24-7) vs. Amir Albazi (15-1)
185 lb: Julian Marquez (9-3) vs. Deron Winn (7-3)
265 lb: Tafon Nchukwi (6-3) vs. Jamal Pogues (9-3)
135 lb: Sergey Morozov (18-5) vs. Journey Newson (10-3)
185 lb: Michał Oleksiejczuk (17-5) vs. Albert Duraev (15-4)

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Komentarze: 2

  1. Zapowiada się ciężka przeprawa dla Husarza.
    Jednakże jest dużo do wygrania, więc trzymam mocno kciuki.

    PS. Rozumiem że Polsat będzie konsekwentny w „nie wspieraniu Rosji” i nie pokaże tej walki? Ja Obstawiam że jednak ją pokażą, a nam to jakoś wytłumaczą robiąc k… z logiki 😂

Dodaj komentarz

Back to top button