UFC

Trylogia potwierdzona! Israel Adesanya vs. Alex Pereira walką wieczoru listopadowej gali UFC 281 w Nowym Jorku!

Trzecie starcie Israela Adesanyi z Alexem Pereirą – tym razem w formule MMA – zwieńczy listopadową galę UFC 281 w Madison Square Garden.

Intrygująco zapowiadające się starcie na szczycie kategorii średniej pomiędzy jej dominantem Israelem Adesanyą (23-1) i idącym jak burza Alexem Pereirą (6-1), który w formule kickbokserskiej dwukrotnie pokonywał Nigeryjczyka, uświetni zaplanowaną na 12 listopada galę UFC 281 w nowojorskim Madison Square Garden.

Pojedynek oficjalnie ogłosili organizatorzy.

Obaj zawodnicy znają się jak łyse konie, bo dwukrotnie mierzyli się w formule kickbokserskiej na galach Glory of Heroes. W 2016 roku Brazylijczyk pokonał Nigeryjczyka na punkty, a rok później przetrwawszy trudne chwile, ciężko znokautował go w trzeciej rundzie.

Israel Adesanya jest niepokonany w kategorii średniej UFC, gdzie odniósł już dwanaście zwycięstw, aż pięć razy broniąc tytuł mistrzowski. Ostatnie trzy zwycięstwa odniósł decyzjami sędziowskimi z Robertem Whittakerem i Marvinem Vettorim w rewanżach oraz nad Jaredem Cannonierem.

Alex Pereira – były mistrz dwóch kategorii wagowych kickbokerskiej organizacji GLORY – dołączył do UFC w zeszłym roku. Ma na koncie trzy zwycięstwa. W debiucie znokautował latającym kolanem Andreasa Michailidisa, by następnie rozbić na pełnym dystansie Bruno Silvę. W lipcu swoim firmowym lewym sierpem znokautował Seana Stricklanda, torując sobie drogę do trzeciego starcia z mistrzem.

Wyrachowany Israel Adesanya będzie tutaj faworytem – z uwagi na taktyczne podejście, szybkość, ruchliwość oraz przede wszystkim gigantyczne doświadczenie na dystansie pięciu rund. Z drugiej zaś strony, Pereira nie będzie ustępował Nigeryjczykowi pod kątem gabarytów oraz zasięgu ramion – a do walk z takim przeciwnikami The Last Stylebender przyzwyczajony zdecydowanie nie jest, w każdej niemal mając po swojej stronie wyraźną przewagę zasięgu – a nie ulega wątpliwości, że uderza znacznie mocniej. Mistrz będzie musiał zachować tutaj najwyższą czujność, być może jeszcze bardziej aniżeli w poprzednich starciach kastrując ze swoich poczynań ryzyko.

Przewidywane kursy bukmacherskie


Israel Adesanya – 1.50
Alex Pereira – 2.50

Wstępny typ

Israel Adesanya

Aktualizacja w trakcie…

Ten sondaż jest zakończony (od 1 rok).

Israel Adesanya vs. Alex Pereira - kto wygra?

Pereira przed czasem
53.42%
Adesanya decyzją
35.16%
Adesanya przed czasem
5.94%
Pereira decyzją
5.48%

Rozpiska UFC 281

Walka wieczoru

185 lb: Israel Adesanya (23-1) vs. Alex Pereira (6-1) – o pas mistrzowski

Pozostałe

155 lb: Dustin Poirier (28-7) vs. Michael Chandler (23-7)

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button