UFC

Walka Dustin Poirier vs. Michael Chandler bliska finalizacji na listopadową galę UFC 281 w Nowym Jorku

Starcie zdecydowanie nieprzepadających za sobą czołowych lekkich, Dustina Poiriera i Michaela Chandlera, jest planowane na nowojorską galę UFC 281.
Wygląda na to, że Dustin Poirier (28-7) i Michael Chandler (23-7), którzy niedawno starli się werbalnie na trybunach podczas gali UFC 276, w końcu przejdą od słów do czynów.

Wedle nieoficjalnych doniesień Ariela Helwaniego z MMAFighting.com, starcie obu zawodników jest bliskie finalizacji na okoliczność gali UFC 281, która odbędzie się 12 listopada w nowojorskim Madison Square Garden.
Okupujący 2. miejsce w rankingu Dustin Poirier – były tymczasowy mistrz wagi lekkiej – nie był widziany w akcji od grudnia ubiegłego roku, gdy w starciu o złoto 155 funtów przegrał przez poddanie z Charlesem Oliveirą. Luizjańczyk od dawien dawna garnął się z powrotem do oktagonu, celując głównie w starcie z Natem Diazem. Nic z tego jednak nie wyszło.

Zawitawszy w 2021 roku w progi UFC, były dwukrotny mistrz wagi lekkiej Bellatora Michael Chandler stoczył dla Dany White’a i spółki cztery walki i choć aż dwie z nich przegrał, to w każdej dał nie lada widowisko. Ostatnio gościł w oktagonie w maju, spektakularnie nokautując Tony’ego Fergusona. Obecnie nieukrywający mistrzowskich aspiracji Iron jest sklasyfikowany na 5. miejscu w rankingu.Trudno wskazać tutaj wyraźnego faworyta. Dysponujący bardzo ciężkimi pięściami Chandler będzie piekielnie groźny szczególnie w pierwszej rundzie. W starciu tym może też jak najbardziej poszukać zapasów i pracy z góry, bo Poirier mimo wszystko tytanem antyzapaśniczym nie jest. Kluczowy może tutaj okazać się dystans, na jakim odbędzie się walka – ale póki co pozostaje on niewiadomą, choć wedle doniesień dziennikarza Bretta Okamoto, obóz Diamentu nalega na 5 rund. Nie jest bowiem sekretem, że przewaga kondycji powinna tutaj należeć do Poiriera.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Przewidywane kursy bukmacherskie


Dustin Poirier – 1.60
Michael Chandler – 2.25

Wstępny typ

Dustin Poirier
Rozpiska UFC 281

155 lb: Dustin Poirier (28-7) vs. Michael Chandler (23-7)

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button