UFC

Dustin Poirier vs. Bobby Green na UFC 199

Dustin Poirier skrzyżuje rękawice z Bobbym Greenem na gali UFC 199.

Interesujące starcie w kategorii lekkiej pomiędzy świetnie radzącym sobie w wadze lekkiej Dustinem Poirierem (19-4) a powracającym po długiej przerwie Bobbym Greenem (23-6) zostało dodane do karty walk gali UFC 199, która odbędzie się 4 czerwca w Los Angeles.

Po tym, jak przeszedł z kategorii piórkowej do lekkiej, Dustin Poirier prezentuje się doskonale. W nowej dywizji może pochwalić się już trzema zwycięstwami, na które złożyły się dwa nokauty – na Carlosie Diego Ferreirze oraz Yancym Medeirosie – oraz cenna wiktoria przez decyzję w konfrontacji z Josephem Duffym, którą reprezentant ATT zanotował w styczniu tego roku na gali UFC 195.

Po wchłonięciu Strikeforce przez UFC Bobby Green zanotował cztery kolejne zwycięstwa, w pokonanym polu zostawiając Jacoba Volkmanna, Jamesa Krause, Pata Healy’ego i Josha Thomsona, ale w ostatnim pojedynku doznał porażki, ulegając w listopadzie 2014 roku na gali UFC Fight Night 57 Edsonowi Barbozie. Później zestawiany był z Jorge Masvidalem i Alem Iaquintą, ale uraz mięśnia czworogłowego a potem zerwane więzadła wykluczyły go na ponad rok z rywalizacji.

Poirier jest sklasyfikowany na 10. miejscu w kategorii lekkiej, Green – na 12. Zwycięzca utoruje sobie drogę do walki z czołówką.

Green może być odrobinę lepiej poukładany boksersko, ale wydaje się, że większa wszechstronność Poiriera, jego cięższe ręce i niesamowity charakter stanowić będą nie lada przeszkodę dla często chimerycznego, a na domiar złego wracającego teraz po ciężkiej kontuzji i długiej nieobecności Króla.

Aktualna karta walk UFC 199:

Walka wieczoru

185 lbs: Luke Rockhold (15-2) vs. Chris Weidman (13-1) – o pas kategorii średniej

Co-main event

135 lbs: Dominick Cruz (21-1) vs. Urijah Faber (33-8) – o pas kategorii koguciej

Pozostałe

155 lbs: Dustin Poirier (19-4) vs. Bobby Green (23-6)

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button