UFC

Dominick Cruz vs. Urijah Faber na UFC 199

Starcie o pas mistrzowski kategorii koguciej pomiędzy mistrzem Dominickiem Cruzem i pretendentem Urijahem Faberem odbędzie się na gali UFC 199.

Szef UFC, Dana White, podczas konferencji prasowej UNSTOPPABLE ogłosił, że Dominick Cruz (21-1) w pierwszej obronie pasa mistrzowskiego od czasu odebrania go TJ-owi Dillashawowi zmierzy się z Urijahem Faberem (33-8).

Pojedynek odbędzie się 4 czerwca i będzie co-main eventem gali UFC 199. Będzie to trzecie starcie obu zawodników.

Od 2011 roku Dominator stoczył tylko dwa pojedynki z uwagi na ciągłe problemy z poważnymi kontuzjami. Po tym, jak odebrano mu pas mistrzowski z powodu braku aktywności, powrócił w drugiej połowie 2014 roku, błyskawicznie ubijając Takey’ę Mizugakiego. Kolejne problemy zdrowotne spowodowały, że do upragnionego titleshota dotarł dopiero na początku 2016 roku, w styczniu na gali UFC Fight Night 81 po bardzo wyrównanwje walce odbierając pas mistrzowski po wspomnianemu Dillashawowi.

Od czasu porażki z Renanem Barao na początku 2014 roku Faber stoczył cztery walki – trzy, wszystkie zwycięskie, w kategorii koguciej, jedną, przegraną z Frankiem Edgarem, w kategorii piórkowej. Ostatnio, w grudniu zeszłego roku na gali UFC 194, po zaciętym boju wypunktował Frankiego Saenza.

Nie ulega wątpliwości, że faworytem tego starcia jest Cruz, który swoim nieuchwytnym stylem powinien sprawić masę problemów pretendentowi, unikając większości ataków i częstując go ciosami w kontrze – zwłaszcza, że California Kid ostatnimi czasy prezentuje się bardzo przeciętnie pod każdym względem, także kondycyjnym.

Aktualna karta walk UFC 199:

Walka wieczoru

185 lbs: Luke Rockhold (15-2) vs. Chris Weidman (13-1) – o pas kategorii średniej

Co-main event

135 lbs: Dominick Cruz (21-1) vs. Urijah Faber (33-8)

Powiązane artykuły

Back to top button