UFC

Luke Rockhold vs. Chris Weidman II na UFC 199

W pierwszej obronie pasa mistrzowskiego kategorii średniej Luke Rockhold ponownie skrzyżuje rękawice z Chrisem Weidmanem.

Szef organizacji UFC poinformował, że rewanż o pas mistrzowski kategorii średniej pomiędzy Lukiem Rockholdem (15-2) a Chrisem Weidmanem (13-1) odbędzie się w czerwcu na gali UFC 199.

Potwierdziły się zatem doniesienia krążące w sieci od kilku tygodni, że podopieczny Ray’a Longo i Matta Serry otrzyma natychmiastowy rewanż, o który tak mocno zabiegał.

Obaj zawodnicy spotkali się w grudniu zeszłego roku na gali UFC 194. Rockhold zafundował Weidmanowi pierwszą porażkę w karierze, kończąc go ciosami w czwartej rundzie i tym samym przejmując tytuł.

Wcześniej reprezentant American Kickboxing Academy utorował sobie drogę do walki mistrzowskiej czterema kolejnymi zwycięstwami, w pokonanym polu zostawiając między innymi Michaela Bispinga czy Lyoto Machidę. Weidman z kolei po tym, jak odebrał pas Andersonowi Silvie, by następnie go przed Pająkiem obronić, walczył jeszcze dwukrotnie, pokonując Lyoto Machidę i Vitora Belforta.

Obaj zawodnicy po swojej pierwszej walce narzekali na urazy, wobec czego trudno ocenić, jaki rzeczywiście mogły mieć wpływ na przebieg pojedynku. W stójce starcie było względnie wyrównane, ale w parterze dominacja Rockholda nie podlegała najmniejszej dyskusji. Pewnikiem zatem przed rewanżem staje się, że Weidman musiał będzie strzec się parteru za wszelką cenę – czy i jak wpłynie to na jego poczynania stójkowe, aktywność, możemy się tylko domyślać.

Powiązane artykuły

Back to top button