UFC

Evan Dunham vs. Leo Santos w planach na UFC Fight Night 88

Starcie dwóch zawodników rozpędzonych trzema zwycięstwami z rzędu, Evana Dunhama i Leonardo Santosa, jest szykowane na brazylijską galę UFC Fight Night 88.

AKTUALIZACJA: z uwagi na uraz Dunhama walkę przesunięto na galę UFC 199.

Pojedynek w kategorii lekkiej pomiędzy Evanem Dunhamem (17-6) i Leonardo Santosem (15-3-1) został dodany do karty walk brazylijskiej gali UFC Fight Night 88, która odbędzie się w maju. Informację przekazał portal Olimpomma i nie została ona jeszcze oficjalnie potwierdzona.

Po trzech kolejnych porażkach z bardzo mocnymi rywalami – Rafaelem dos Anjosem, Donaldem Cerrone i Edsonem Barbozą – Amerykanin zanotował trzy kolejne zwycięstwa, odprawiając kolejno Rodrigo Damma, Rossa Pearsona i ostatnio, na finałowej gali TUF 22 w grudniu, Joego Lauzona – wszystkich przez jednogłośną decyzję.

Brazylijski triumfator TUFa jeszcze nie przegrał w oktagonie, notując cztery zwycięstwa i raz remisując. Obecnie znajduje się na fali trzech zwycięstw, w pokonanym polu zostawiając Efraina Escudero, Tony’ego Martina i ostatnio – sensacyjnie – Kevina Lee na grudniowej gali UFC 194.

Zwycięstwem sklasyfikowany obecnie na 14. miejscu w rankingu kategorii lekkiej Amerykanin utoruje sobie drogę do walk z czołówką dywizji. Dla Santosa wygrana może oznaczać przedarcie się do czołowej piętnastki.

Brazylijczyk zaprezentował ostatnio spory progres w sferze stójkowej, ale czy wystarczająco duży, aby równać się w tej płaszczyźnie z naprawdę dobrze radzącym sobie ostatnio w szermierce na pięści Amerykaninem? Niewątpliwie przewaga zapaśnicza należeć będzie do Dunhama, ale najprawdopodobniej wykorzystywał ją będzie wyłącznie w celach defensywnych – wątpliwym wydaje się, by chciał wdać się w walkę na chwyty z niezwykle biegłym w tej płaszczyźnie czarnym pasem z Brazylii.

Aktualna rozpiska brazylijskiej gali UFC Fight Night 88:

185 lbs: Ronaldo Souza (22-4) vs. Vitor Belfort (25-11)
170 lbs: Demian Maia (22-6) vs. Matt Brown (20-13)
155 lbs: Evan Dunham (17-6) vs. Leonardo Santos (15-3-1) – niepotwierdzone

Powiązane artykuły

Back to top button