UFC

Vitor Belfort vs. Ronaldo Jacare Souza w maju

Dwaj czołowi brazylijscy zawodnicy kategorii średniej, Vitor Belfort i Ronaldo Jacare Souza, zmierzą się w maju w Brazylii.

Organizacja UFC ogłosiła, że Vitor Belfort (25-11) w kolejnym starciu skrzyżuje rękawice z Ronaldo Souzą (22-4, 1NC). Do pojedynku dojdzie 14 maja na gali UFC Fight Night 88 w Brazylii. Nie wiadomo póki co, w jakim mieście.

Serią trzech spektakularnych nokautów, jakie zafundował Michaelowi Bispingowi, Luke’owi Rockholdowi i Danowi Hendersonowi, Phenom wywalczył sobie prawo do walki o pas. Zapasy i parter Chrisa Weidmana – a także zakaz stosowania kuracji testosteronowej – okazały się jednak zbyt wysoko zawieszoną poprzeczką i Brazylijczyk zmuszony był uznać wyższość Amerykanina. Ostatnio jednak, na listopadowej gali UFC Fight Night 77, efektownym nokautem zwieńczył zwycięską trylogię ze wspomnianym Hendersonem, powracając na drogę zwycięstw.

Jacare rozpoczął przygodę z UFC od pięciu kolejnych zwycięstw, w pokonanym polu zostawiając dwukrotnie Chrisa Camozziego oraz Gegarda Mousasiego, których poddał, Francisa Carmonta, którego wypunktował, oraz Yushina Okamiego, którego znokautował. Jednak w starciu okrzykniętej mianem eliminatora do walki o pas mistrzowski na grudniowej gali UFC 195 po piekielnie wyrównanym starciu uległ przez niejednogłośną decyzję Yoelowi Romero. Po gali okazało się jednak, że Kubańczyk wpadł na testach antydopingowych i wynik walki zostanie prawdopodobnie zmieniony na no contest.

Obaj zawodnicy celowali w starcie mistrzowskie z Lukiem Rockholdem, a jak ujawnia Sherdog, Belfort wstępnie zaakceptował walkę z Romero, zanim ten wpadł na dopingu. W rezultacie miejsce Kubańczyka zajął Jacare i starcie to najprawdopodobniej wyłoni kolejnego pretendenta do pasa mistrzowskiego.

Nie ulega żadnej wątpliwości, że przewaga w parterze należeć będzie do wybitnego specjalisty w tej płaszczyźnie, jakim jest Souza. W walce zaplanowanej na pięć rund po swojej stronie powinien mieć też przewagę kondycyjną. Pojedynek zaczyna się jednak na nogach, a w tej płaszczyźnie Jacare dziś jest co najwyżej poprawny – ostre szarże i ciężkie ręce znacznie doświadczonego i sprawnego w szermierce na pięści Belforta mogą stanowić dla niego ogromne zagrożenie, szczególnie na początku starcia.

Aktualna rozpiska brazylijskiej gali UFC Fight Night 88:

185 lbs: Ronaldo Souza (22-4) vs. Vitor Belfort (25-11)

Powiązane artykuły

Back to top button