FENPolskie MMA

Tassilo Lahr rywalem Marcina Zontka na FEN 9

Mistrz kategorii średniej nie pozostawił na wyszczekanym Brytyjczyku suchej nitki.

Poznaliśmy rywala dla Marcina Zontka (14-9), naprzeciwko którego stanie 7 listopada w hali Orbita we Wrocławiu. Polak zmierzy się z 21-letnim Niemcem Tassilo Lahrem.

Po dwóch zwycięstwach pod banderą FEN – z Krzysztofem Pietraszkiem i Maciejem Browarskim – 36-letni Zontek powrócił w sierpniu do rosyjskiej organizacji M-1 Global, przegrywając jednak przez poddanie z Maximem Futinem.

Lahr nie przeżywa ostatnio najlepszego okresu w swojej karierze – przegrał trzy z czterech poprzednich pojedynków, a jego jedynym skalpem w tych starciach jest Francuz Wilfried Edmund, którego pokonał po decyzji sędziowskiej. Przegrywał natomiast z Michałem Fijałką, Andreasem Kraniotakesem (walka w kategorii ciężkiej) oraz ostatnio w lipcu tego roku z utalentowanym Jonasem Billsteinem, który na tę okoliczność przeniósł się do kategorii półciężkiej (na co dzień walczy w średniej).

Poniżej przedostatnia walka Lahra, w której pokonał Wilfrieda Edmunda:

Niemiec chętnie wymienia ciosy w stójce, ale potrafi też skorzystać z zapasów, by z góry zasypywać rywali uderzeniami. Jest jeszcze bardzo młodym zawodnikiem, który może się rozwijać z każdą walką. Jednak jeśli starszy o 15 lat i znacznie bardziej doświadczony Zontek będzie w stanie utrzymać walkę na nogach i wykorzystać przewagę warunków fizycznych, jego szanse na wiktorię wzrosną.

Aktualna karta walk gali FEN 9:

93 kg.: Marcin Zontek (14-9) vs. Tassilo Lahr (9-4)
70 kg.: Roman Szymański (6-2) vs. Adam Golonkiewicz (10-7)
77 kg.: Rafał Błachuta (9-4) vs. Michał Michalski (4-1)
77 kg.: Paweł Kiełek (6-1-1) vs. Jakub Boczek (5-4-1)
84 kg.: Andrzej Grzebyk (8-2) vs. Alessio Di Chirico (8-0)
77 kg.: Marcin Bandel vs. TBA
77 kg.: Albert Odzimkowski (8-2) vs. Kerim Abzailov (10-4, 1NC)

K-1
Paweł Biszczak vs. Mehmet Ali Balik
Róża Gumienna vs. TBA

Powiązane artykuły

Back to top button