FENPolskie MMA

Bandel vs. Vogt na FEN 9

Marcin Bandel poznał nazwisko rywala, z którym zmierzy się na gali FEN 9.

Poznaliśmy nazwisko przeciwnika Marcina Bandela (13-4), który 7 listopada zadebiutuje w organizacji Fight Exclusive Fight we Wrocławiu na gali FEN 9. Bomba zmierzy się z 24-letnim Niemcem Alexandrem Vogtem (7-3).

Po zanotowaniu spektakularnej passy dwunastu zwycięstw w pierwszej rundzie przez poddania Bandel trafił do UFC, gdzie jednak przegrał oba pojedynki, ulegając mocnym Mairbekowi Taisumovowi oraz w kwietniu na UFC Fight Night 64 Steviemu Ray’owi.

Alexander Vogt bardzo udanie rozpoczął zawodową karierę, zwyciężając sześć z pierwszych siedmiu walk, ale później zaczął przeplatać wygrane z przegranymi. Najpierw uległ Ottmanowi Azaitarowi, by potem podnieść się, pokonując Ivana Ivanova. Ostatnio jednak ponownie zmuszony był uznać wyższość rywala, w sierpniu na gali Ravage 1 przegrywając z solidnym Selimem Agaevem – pomimo tego, że w pierwszej rundzie bliski był zwycięstwa przez nokaut.

Oto jego ostatnia walka (Niemiec walczy w zielono-czarnych spodenkach).

Sprawa wydaje się prosta – najkrótsza droga do pokonania Niemca wiodła będzie przez walkę na chwyty, w której przewaga naszego reprezentanta powinna być wyraźna. Wymiany w stójce będą ryzykowne, bo Vogt będzie dysponował przewagą warunków fizycznych, a ponadto uderza bardzo mocno.

Aktualna karta walk gali FEN 9:

93 kg.: Marcin Zontek (14-9) vs. Tassilo Lahr (9-4)
70 kg.: Roman Szymański (6-2) vs. Adam Golonkiewicz (10-7)
77 kg.: Rafał Błachuta (9-4) vs. Michał Michalski (4-1)
77 kg.: Paweł Kiełek (6-1-1) vs. Jakub Boczek (5-4-1)
84 kg.: Andrzej Grzebyk (8-2) vs. Alessio Di Chirico (8-0)
77 kg.: Marcin Bandel (13-4) vs. Alexander Vogt (7-3)
77 kg.: Albert Odzimkowski (8-2) vs. Kerim Abzailov (10-4, 1NC)

K-1
Paweł Biszczak vs. Mehmet Ali Balik
Róża Gumienna vs. TBA

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button