FENPolskie MMAWiadomości MMA

Kiełek przechodzi do kategorii półśredniej, zmierzy się Boczkiem na FEN 9

Paweł Kiełek zakończył przygodę z kategorią lekką – utalentowany zawodnik przenosi się do dywizji półśredniej.

Gala FEN 9, która odbędzie się 7 listopada we wrocławskiej gali „Orbita”, została wzbogacona o kolejny pojedynek. Paweł Kiełek (6-1-1) w swoim debiucie w kategorii półśredniej zmierzy się z Jakubem Boczkiem (5-4-1).

19-letni Kiełek powraca po porażce z Romanem Szymańskim na gali FEN 8. W pierwszych siedmiu walkach zanotował natomiast aż sześć zwycięstw, remisując jedynie ze znanym Artemem Lobovem. W pokonanym polu zostawiał między innymi Mateusza Rębeckiego, Oliwiera Bulę czy, w swoim pierwszym występie w klatkoringu FEN Gurama Kutateladze.

27-letni Jakub Boczek walczący zawodowo od 2008 roku znajduje się na fali dwóch zwycięstw, wychodząc z tarczą z trzech z czterech ostatnich pojedynków. Wszystkie trzy ostatnie wygrane zanotował na galach PLMMA, pokonując Leszka Mosingiewicza, Tomasza Dybowskiego oraz Michała Boduszka. Zwycięstwa te przeplótł porażką z Damianem Kłoskiem w swoim debiucie w organizacji FEN.

Odwrotna pozycja Boczka może sprawić pewne kłopoty Kiełkowi, dla którego, przypomnijmy, będzie to debiut w kategorii półśredniej, ale wydaje się, że mimo wszystko szczególnie w stójce przewaga zawodnika z Olsztyna powinna być wyraźna.

Aktualna karta walk gali FEN 9:

93 kg.: Marcin Zontek vs. TBA
70 kg.: Roman Szymański vs. Adam Golonkiewicz
77 kg.: Rafał Błachuta vs. Michał Michalski
77 kg.: Paweł Kiełek vs. Jakub Boczek

K-1
Paweł Biszczak vs. TBA
Róża Gumienna vs. TBA

Powiązane artykuły

Back to top button