FENPolskie MMA

Szymański vs. Golonkiewicz na FEN 9!

Piekielnie utalentowany Roman Szymański już w listopadzie powróci do klatkoringu FEN na wrocławskiej gali.

22-letni Roman Szymański (6-2) nie zasypia gruszek w popiele – młody poznaniak powróci do walki na gali Fight Exclusive Night 9, która odbędzie się 7 listopada we Wrocławiu. Przeciwnikiem Polaka będzie Adam Golonkiewicz (10-7), a pojedynek odbędzie się w kategorii lekkiej.

Szymański znajduje się na fali sześciu kolejnych zwycięstw. W pokonany polu zostawiał m.in. Sebastiana Rajewskiego, Aleksandra Georgasa czy Jacka Krefta. Jednak największy sukces zanotował w swoim debiucie w organizacji FEN na lipcowej gali w Kołobrzegu, gdzie po bardzo dobrym występie w świetnym stylu rozprawił się z faworyzowanym Pawłem Kiełkiem, za swoją dyspozycję trafiając do naszego cyklu Trzech Wspaniałych.

Golonkiewicz znajduje się na fali dwóch zwycięstw, wychodząc zwycięsko z czterech z ostatnich pięciu walk – nie sprostał jedynie mocnemu Adrianowi Zielińskiemu. W swoim ostatnim pojedynku, w lutym na gali PLMMA 48, pokonał solidnego Bartłomieja Kurczewskiego. W swoim sportowym CV ma też zwycięstwo nad kroczącym od jakiegoś czasu od zwycięstwa do zwycięstwa Kamilem Łebkowskim.

Zwycięzca pojedynku najprawdopodobniej w kolejnym starciu walczył będzie o pas mistrzowski kategorii lekkiej.

Golonkiewicz to twardy, agresywnie walczący zawodnik, który najprawdopodobniej próbował będzie przenosić walkę do parteru, gdzie z góry czuje się najlepiej. Czy jednak zdoła kłaść na plecach dobrze poruszającego się i mocno uderzającego Szymańskiego, który powinien dysponować sporą przewagą w aspektach kickbokserskich?

Aktualna karta walk gali FEN 9:

93 kg.: Marcin Zontek vs. TBA
70 kg.: Roman Szymański vs. Adam Golonkiewicz
77 kg.: Rafał Błachuta vs. Michał Michalski

K-1
Paweł Biszczak vs. TBA
Róża Gumienna vs. TBA

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button