FENPolskie MMA

Odzimkowski vs. Abzailov na FEN 9

Czwarty pojedynek w kategorii półśredniej został dodany do karty walk gali FEN 9.

Gala FEN 9, która odbędzie się 7 listopada we Wrocławiu, została wzbogacona o kolejny pojedynek w kategorii półśredniej, w którym Albert Odzimkowski (8-2) skrzyżuje rękawice z Kerimem Abzailovem (10-4, 1 NC).

Złoty rozpoczął zawodową karierę od siedmiu kolejnych zwycięstw, po których przyszły jednak dwie rozczarowujące porażki – z walczącym obecnie dla UFC Mickaelem Leboutem na gali PROMMAC 1 oraz Mindaugasem Verzbickasem na FEN 7. Ostatnio jednak 26-letni Polak udanie podniósł się po tych przegranych, w lipcu na FEN 8 nokautując solidnego Emila Webera Meeka.

Debiutujący w organizacji FEN 31-letni Czeczen Kerim Abzailov pozostawał niepokonany przez kilka lat, ale – podobnie jak jego najbliższy rywal – później przytrafiły mu się dwie kolejne porażki, z Bartłomiejem Kurczewskim oraz Mateuszem Zawadzkim. W swoim ostatnim starciu, które stoczył w marcu na gali PLMMA 52, powrócił jednak na ścieżkę zwycięstw, szybko zmuszając do klepania Mateusza Piórkowskiego.

Oto ostatnia walka Czeczena:

Pojedynek zapowiada się jako klasyczne starcie uderzacza z graplerem, a więc kluczową rolę mogą odegrać w nim zapasy. Biorąc pod uwagę, że obaj zawodnicy nie wyróżniają się szczególnie w tej płaszczyźnie, trudno przewidzieć, jak potoczy się pojedynek. Pewnikiem wydaje się natomiast, że przewaga w wymianach kickbokserskich należeć będzie do Odzimkowskiego, natomiast w walce na chwyty karty rozdawał będzie Abzailov.

Aktualna karta walk gali FEN 9:

93 kg.: Marcin Zontek (14-9) vs. TBA
70 kg.: Roman Szymański (6-2) vs. Adam Golonkiewicz (10-7)
77 kg.: Rafał Błachuta (9-4) vs. Michał Michalski (4-1)
77 kg.: Paweł Kiełek (6-1-1) vs. Jakub Boczek (5-4-1)
84 kg.: Andrzej Grzebyk (8-2) vs. Alessio Di Chirico (8-0)
77 kg.: Marcin Bandel vs. TBA
77 kg.: Albert Odzimkowski (8-2) vs. Kerim Abzailov (10-4, 1NC)

K-1
Paweł Biszczak vs. TBA
Róża Gumienna vs. TBA

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button