FENPolskie MMAWiadomości MMA

Andrzej Grzebyk vs. Alessio Di Chirico na FEN 9

Andrzej Grzebyk poznał rywala, przeciwko któremu zadebiutuje w organizacji Fight Exclusive Night.

Utalentowany Andrzej Grzebyk (8-2) zmierzy się z niepokonanym Włochem Alessio Di Chirico (8-0) na gali FEN 9, która odbędzie się 7 listopada we Wrocławiu.

Pochodzący z Rzeszowa 24-letni Polak zwyciężał w trzech ostatnich pojedynkach, pokonując Remigiusza Rajwę, Mindaugasa Verzbickasa oraz ostatnio, przed rokiem, Michała Pietrzaka na gali KOMMA 1.

25-letni Włoch, który w 2014 roku wygrał amatorskiej mistrzostwa świata, wszystkie zawodowe pojedynki kończył przed czasem – połowę przez nokaut, drugą połowę przez poddanie. Po zanotowaniu sześciu kolejnych zwycięstw na Półwyspie Apenińskim wyruszył na północ – w styczniu zawitał do Polski, na gali PLMMA 47 odprawiając ciosami Adama Kowalskiego, natomiast dwa miesiące później w Czechach znokautował doświadczonego Andre Reindersa.

Oto przedostatnia walka Włocha, w której mierzył się ze wspomnianym Adamem Kowalskim:

Di Chirico to bardzo sprawny bokser, który dysponuje szerokim arsenałem mocnych uderzeń w stójce – od sierpów przez podbródkowe do soczystych prostych, z których korzysta bardzo często. Swoim stylem poruszania się nasuwa skojarzenia z… Juniorem dos Santosem! Dysponuje też solidnymi zapasami oraz dobrą grą w parterze, co czyni z niego piekielnie wymagającego rywala dla naszego zawodnika.

Aktualna karta walk gali FEN 9:

93 kg.: Marcin Zontek (14-9) vs. TBA
70 kg.: Roman Szymański (6-2) vs. Adam Golonkiewicz (10-7)
77 kg.: Rafał Błachuta (9-4) vs. Michał Michalski (4-1)
77 kg.: Paweł Kiełek (6-1-1) vs. Jakub Boczek (5-4-1)
84 kg.: Andrzej Grzebyk (8-2) vs. Alessio Di Chirico (8-0)

K-1
Paweł Biszczak vs. TBA
Róża Gumienna vs. TBA

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button