FENPolskie MMAWiadomości MMA

Wojciech Janusz vs. Marcin Wójcik na FEN 9

Ogłoszono dziesiąte zestawienie, z planowanych jedenastu, na Fight Exclusive Night 9 we Wrocławiu.

Co się odwlecze, to nie uciecze. Już na letniej edycji Fight Exclusive Night miało dojść do ciekawie zapowiadającego się pojedynku w wadze półciężkiej między Wojciechem Januszem (4-0, 1-0 FEN), a Marcinem Wójcikiem (6-4, 1-0 FEN). Wtedy z powodu kontuzji szczecińskiego Berserkera fani mieli okazję zobaczyć w akcji tylko Wójcika, który szybko uporał się z Krzysztofem Pietraszkiem. Teraz organizatorzy postanowili powrócić do tego zestawienia.

Ten pojedynek wisiał od dawna w powietrzu. Udało nam się zbudować silną rywalizację polskiej wagi półciężkiej. Planujemy w jej wyniku, wyłonić mistrza tej kategorii. W ten scenariusz wpisuje się pojedynek Wójcika i Janusza. Może to i dobrze, że został przełożony, bo obaj mają po jednym zwycięstwie w naszej organizacji i chcą uzyskać szansę walki o pas w przyszłości. Droga do tego prowadzi nie tylko przez zwycięstwa, ale i przez dobre walki. Myślę, że taką zobaczymy w ich wykonaniu, a wygra lepszy.

– powiedział Paweł Jóźwiak, prezes FEN.

Marcin Wójcik to doświadczony, walczący od 2007 roku, reprezentant GŁD Team Piła. Obecnie może pochwalić się passą czterech zwycięstw z rzędu, pozostawiając w pokonanym polu między innymi Michała Oleksiejczuka (7-2).

Wojciech Janusz, podopieczny trenera Piotra Bagińskiego, to jeden z najbardziej obiecujących zawodników dywizji półciężkiej w Polsce. Jest wielokrotnym mistrzem Polski w BJJ i ADCC Submission Fighting. Do tej pory w zawodowym MMA niepokonany.

Dla obu zawodników będzie to największe wyzwanie w dotychczasowej karierze.

Kategoria półciężka to druga, obok półśredniej, waga, z którą włodarze FEN wiążą największe nadzieje, jeśli chodzi o MMA i w której przysposabiają się do zorganizowania walki o pas. Być może już najbliższa gala wyłoni dwójkę pretendentów z pojedynków Zontek vs. Lahr i Janusz vs. Wójcik. FEN 9 odbędzie się już 7 listopada w hali Orbita we Wrocławiu.

Janusz vs Wójcik

Poniżej obaj zawodnicy na tle tego samego rywala:

Marcin Wójcik vs Krzysztof Pietraszek

https://www.youtube.com/watch?v=Xe_RGJfKcIw

Wojciech Janusz vs Krzysztof Pietraszek

Aktualna karta walk gali FEN 9:

93 kg.: Marcin Zontek (14-9) vs. Tassilo Lahr (9-4)
70 kg.: Roman Szymański (6-2) vs. Adam Golonkiewicz (10-7)
77 kg.: Rafał Błachuta (9-4) vs. Michał Michalski (4-1)
77 kg.: Paweł Kiełek (6-1-1) vs. Jakub Boczek (5-4-1)
84 kg.: Andrzej Grzebyk (8-2) vs. Alessio Di Chirico (8-0)
77 kg.: Marcin Bandel (13-4) vs. Alexander Vogt (7-3)
77 kg.: Albert Odzimkowski (8-2) vs. Kerim Abzailov (10-4, 1NC)
93 kg.: Marcin Wójcik (4-0) vs. Wojciech Janusz (4-0)

K-1
Paweł Biszczak vs. Mehmet Ali Balik
Róża Gumienna vs. Katarzyna Posiadała

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button