UFC

Pierwsza walka na UFC w Pradze dodana – Darko Stosic wraca do akcji

Interesująco zapowiadające się starcie w kategorii półciężkiej pomiędzy Darko Stosicem i Magomedem Anakalaevem zostało dodane do rozpiski praskiej gali UFC on ESPN+ 3.

Pomimo tego, że kategoria półciężka nie wyróżnia się pod względem ilości perspektywicznych zawodników, a każdy potencjalny talent jest na wagę złota, matchmakerzy UFC zdecydowali się zestawić dwóch dobrze rokujących półciężkich – Darko Stosica (13-1) i Magomeda Ankalaeva (11-1). Jak poinformował dziennikarz Igor Lazorin, do walki dojdzie podczas zaplanowanej na 23 lutego w Pradze gali UFC on ESPN+ 3.

Niepokonany od czterech lat i rozpędzony dziewięcioma wiktoriami z rzędu 26-letni Serb zadebiutował w oktagonie amerykańskiego giganta podczas lipcowej gali UFC Fight Night 134 w Hamburgu, koncertowo rozbijając Jeremy’ego Kimballa w pierwszej rundzie.

Z kolei również 26-letni Dagestańczyk debiutu w UFC wspominał miło nie będzie, bo zdominowawszy Paula Craiga, odklepał trójkąt nogami w… ostatniej sekundzie walki, doznając pierwszej w karierze porażki. Podczas wrześniowej gali UFC Fight Night 136 w Moskwie powrócił jednak na zwycięskie tory, demolując w pierwszej rundzie Marcina Prachnio.

Trudno wskazać faworyta tego pojedynku. Serb uderza mocniej i będzie bardzo niebezpieczny w stójce, ale i Ankalaev nie jest ułomkiem w tej płaszczyźnie, a do tego dysponuje świetnymi zapasami, które zawsze może zaprzęgnąć do działania.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Darko Stosic – 2.00
Magomed Ankalaev – 1.75

Wstępny typ:

Magomed Ankalaev

Rozpiska UFC on ESPN+ 3

205 lbs: Darko Stosic (13-1) vs. Magomed Anakalaev (11-1)

*****

Analizy KSW 46 – Khalidov vs. Narkun II, czyli tropem McGregora

Powiązane artykuły

Back to top button