Jan Błachowicz vs. Thiago Santos walką wieczoru UFC on ESPN+ 3 w Pradze

Jan Błachowicz powróci do oktagonu przy okazji lutowej gali UFC on ESPN+ 3 w Pradze, gdzie pójdzie w bój z Thiago Santosem.

Jan Błachowicz (23-7) powalczy o piąte z rzędu zwycięstwo, krzyżując pięści z brazylijskim rzeźnikiem Thiago Santosem (20-6) w walce wieczoru zaplanowanej na 23 lutego w Pradze gali UFC on ESPN+ 3.

Walka została oficjalnie ogłoszona przez organizatorów.
Sklasyfikowany na 4. miejscu w rankingu wagi półciężkiej Polak znajduje się na fali czterech zwycięstw. Serię rozpoczął od poddania Devina Clarka, by następnie wypunktować Jareda Cannoniera i Jimiego Manuwę w rewanżu. Ostatni pojedynek stoczył podczas wrześniowej gali UFC Fight Night 136, poddając Nikitę Krylova.

Okupujący 7. pozycję w rankingu Brazylijczyk wygrał siedem z ostatnich ośmiu walk, w tym sześć przez nokauty. Jedynej porażki w tym okresie doznał w starciu z Davidem Branchem. Po tamtym niepowodzeniu podniósł się, wypunktowując Kevina Hollanda, by następnie opuścić wagę średnią i przenieść się do półciężkiej. W debiucie ubił Eryka Andersa, a ostatnio, podczas grudniowej gali UFC 231, taki sam los zafundował Jimiemu Manuwie.

Marreta słynie z morderczego nastawienia do swoich oktagonowych poczynań, każdym niemal ciosem i kopnięciem próbując urwać rywalowi głowę. Błachowicz wobec tego szczególnie na początku walki będzie musiał mieć się na baczności, bo Brazylijczyk nie kalkuluje, od razu ruszając w ostry bój. W sukurs mogą naszemu zawodnikowi pójść – poza twardą szczęką – długi lewy prosty oraz zapasy – Santos nie ma bowiem wiele do zaoferowania z pleców, choć jego defensywa zapaśnicza nie jest zła. Poza wszechstronnością cieszynianin powinien mieć też po swojej stronie przewagę siłową oraz prawdopodobnie kondycyjną.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Jan Błachowicz – 1.55
Thiago Santos – 2.45

Wstępny typ:

Jan Błachowicz

Rozpiska UFC on ESPN+ 3

Walka wieczoru

205 lbs: Jan Błachowicz (23-7) vs. Thiago Santos (20-6)

Pozostałe

205 lbs: Darko Stosic (13-1) vs. Magomed Anakalaev (11-1)
125 lbs: Lucie Pudilova (8-3) vs. Liz Carmouche (12-6)

*****

Niepokonani polscy zawodnicy MMA – grudzień 2018

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

5 Comments

 1. Bulizzor

  21 grudnia 2018 at 21:08

  5 rund?

 2. Janexx Masny

  21 grudnia 2018 at 23:02

  Dramat… Liczyłem na Rockholda, teraz nawet jak wygra nie dostanie walki o pas, czemu Janek bierze walki, które mu tak mało dają? Ja rozumiem, że on nie kalkuluje ale jak tak dalej będzie to wyglądać to i po 20 wygranych z rzędu nie wywalczy walki o pas.

  • Bartłomiej Stachura

   21 grudnia 2018 at 23:52

   Nie znamy okoliczności dokładnie. Walka wieczoru to też dodatkowa kasa. Ale faktem jest, że Janek ostatnio zapowiadał, że już nie będzie brał byle czego – tylko walki, które będą miały dla niego sens. Wiadomo, finansowy sens ta pewnie ma, ale i ta, i ta z Krylovem pod względem zbliżania się do TS niewiele znaczą.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply