Marcos Rogerio de Lima vs. Stefan Struve na UFC on ESPN+ 3 w Pradze

Marcos Rogerio de Lima i Stefan Struve skrzyżują rękawice podczas lutowej gali UFC on ESPN+ 3 w Czechach.

Starcie w wadze ciężkiej pomiędzy walczącym prawdopodobnie o pozostanie w organizacji Stefanem Struve (28-11) i Marcosem Rogerio de Limą (16-5-1) zostało oficjalnie dodane do rozpiski gali UFC on ESPN+ 3, która odbędzie się na 23 lutego w Pradze.
Walczący w UFC od dekady Holender ostatnie zwycięstwo odniósł ponad dwa lata temu, poddając Daniela Omielańczuka. Ostatnich trzech występów do udanych jednak nie zaliczy. Najpierw został ubity przez Alexandra Volkova, by następnie jednogłośnymi decyzjami przegrać z Andreiem Arlovskim i Marcinem Tyburą podczas lipcowej gali UFC Fight Night 134.

Z kolei Brazylijczyk po dwukrotnym przekroczeniu limitu wagi półciężkiej – w zwycięskiej walce z Jeremym Kimballem i przegranej z Ovincem St. Preuxem – powrócił do kategorii ciężkiej, podczas listopadowej gali UFC 230 rozbijając na pełnym dystansie biorącego walkę w zastępstwie Adama Wieczorka.

Obaj zawodnicy nie prezentują najwyższego poziomu, wobec czego trudno wykluczyć tu jakikolwiek rezultat. Wydaje się jednak, że to Brazylijczyka trzeba widzieć w roli faworyta. Będzie co prawda ustępował Holendrowi pod względem warunków fizycznych, ale w stójce uderza mocniej, powinien być szybszy, a przede wszystkim powinien przeważać w płaszczyźnie zapaśniczej, męcząc Wieżowca z góry.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Stefan Struve – 2.50
Marcos Rogerio de Lima – 1.50

Wstępny typ:

Marcos Rogerio de Lima

Rozpiska UFC on ESPN+ 3

Walka wieczoru

205 lbs: Jan Błachowicz (23-7) vs. Thiago Santos (20-6)

Pozostałe

205 lbs: Darko Stosic (13-1) vs. Magomed Anakalaev (11-1)
265 lbs: Stefan Struve (28-11) vs. Marcos Rogerio de Lima (16-5-1)
125 lbs: Lucie Pudilova (8-3) vs. Liz Carmouche (12-6)

*****

Niepokonani polscy zawodnicy MMA – grudzień 2018

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply