Petr Yan z nowym kontraktem z UFC – wystąpi na praskiej gali UFC on ESPN+ 3

Świetnie zapowiadające się starcie w wadze koguciej pomiędzy Petrem Yanem i Johnem Dodsonem zostało dodane do rozpiski praskiej gali UFC on ESPN+ 3.

Podpisawszy nową umowę z UFC na cztery pojedynki, idący jak burza przez kategorię kogucią Petr Yan (11-1) podpisał też kontrakt na kolejną walkę. 25-letni Rosjanin skrzyżuje rękawice z Johnem Dodsonem (20-10) podczas zaplanowanej na 23 lutego w Pradze gali UFC on ESPN+ 3.

O zestawieniu doniósł dziennikarz Ariel Helwani.
Petr Yan, były mistrz ACB, znajduje się na fali sześciu zwycięstw, trzy ostatnie odnosząc pod sztandarem UFC. W debiucie zafundował pierwszy w karierze nokaut Teruto Ishiharze, następnie rozbijając na pełnym dystansie Jon Soo Sona. Ostatni raz był widziany w oktagonie podczas grudniowej gali UFC 232, demolując Douglasa Andrade.

Z kolei John Dodson od ponad trzech lat i przeprowadzki z wagi muszej do koguciej przeplata zwycięstwa z porażkami. Ostatni pojedynek stoczył we wrześniu ubiegłego roku, podczas gali UFC 228 przegrywając na punkty z Jimmie Riverą. Wcześniej niejednogłośnie wypunktował Pedro Munhoza.

Na papierze pojedynek zapowiada się na największe wyzwanie w karierze Rosjanina. Jednak starszy od niego prawie o dekadę Amerykanina od dłuższego już czasu nie prezentuje najlepszej formy, walcząc asekurancko, szukając kontr, zdecydowanie nie zachwycając pod względem aktywności. Wydaje się, że metodyczna presja ze strony Yana może sprawić mu sporo problemów – choć Rosjanin musi pozostawać czujny, bo przewaga szybkościowa należeć powinna do Dodsona, który uderza mocno.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Petr Yan – 1.70
John Dodson – 2.05

Wstępny typ:

Petr Yan

Rozpiska UFC on ESPN+ 3

Walka wieczoru

205 lbs: Jan Błachowicz (23-7) vs. Thiago Santos (20-6)

Pozostałe

205 lbs: Darko Stosic (13-1) vs. Magomed Anakalaev (11-1)
135 lbs: Petr Yan (11-1) vs. John Dodson (20-10)
265 lbs: Stefan Struve (28-11) vs. Marcos Rogerio de Lima (16-5-1)
170 lbs: Michel Prazeres (26-2) vs. Ramazan Emeev (18-3)
205 lbs: Sam Alvey (33-11) vs. Gadzhimurad Antigulov (20-5)
125 lbs: Lucie Pudilova (8-3) vs. Liz Carmouche (12-6)

*****

Jedziesz, Janku – czyli trzy najważniejsze tygodnie w karierze Cieszyńskiego Księcia

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply