KSWPolskie MMA

James McSweeney rywalem Karola Bedorfa na KSW 34

Karol Bedorf będzie bronił pasa mistrzowskiego kategorii ciężkiej w starciu z Jamesem McSweeney’em na gali KSW 34.

Organizacja KSW ujawniła rywala dla Karola Bedorfa (13-2), który 5 marca w walce wieczoru gali KSW 34 na warszawskim Torwarze bronił będzie pasa mistrzowskiego kategorii ciężkiej. Polak zmierzy się z Anglikiem Jamesem McSweeney’em (15-13).

Bedorf pozostaje niepokonany od marca 2011 roku, od tamtego czasu notując siedem kolejnych zwycięstw. Ostatnio, na listopadowej gali KSW 33 w Krakowie, po raz drugi obronił pas mistrzowski, spektakularnie nokautując Michała Kitę. W poprzednich pojedynkach odprawiał m. in. Petera Grahama, Rollesa Gracie czy Pawła Nastulę.

35-letni James McSweeney, który w przeszłości walczył ze zmiennym szczęściem dla UFC, Cage Rage czy ONE FC, zadebiutował w KSW w starciu przeciwko Marcinowi Różalskiemu, co miało miejsce w październiku zeszłego roku w Londynie na gali KSW 33. Doświadczony zawodnik, który wywodzi się ze sportów uderzanych, poddał Różala w nieco ponad dwie minuty, czym zapewnił sobie walkę o pas mistrzowski.

W poczynaniach Brytyjczyka nadal chwilami widać kickbokserskie przebłyski, co z pewnością czyni go niebezpiecznym rywalem w wymianach stójkowych. Pomimo tego znany z wyrachowanego toczenia walki na nogach Coco nie będzie potrzebował wielu celnych uderzeń, aby zagrozić pretendentowi, który od dawna nie słynie już ze szczególnie twardej szczęki. Niewątpliwie mistrz powinien mieć też przewagę, jeśli walka przeniesie się do parteru, szczególnie jeśli znajdzie się na górze.

Aktualna rozpiska KSW 34:

120 kg: Karol Bedorf (13-2) vs. James McSweeney (15-13)
93 kg: Tomasz Narkun (11-2) vs. TBA
66 kg: Artur Sowiński (16-7) vs. TBA
77 kg: Aslambek Saidov (17-4) vs. TBA
84 kg: Łukasz Bieńkowski (4-1) vs. TBA
120 kg: Jędrzej Maćkowiak (4-0) vs. Szymon Bajor (14-6)
77 kg: Maciej Jewtuszko (11-3) vs. Krzysztof Kułak (26-14-2)
70 kg: Grzegorz Szulakowski (6-1) vs. Bartłomiej Kurczewski (9-6)

*****

Wszystkie informacje o gali KSW 34 znajdziecie tutaj.

Powiązane artykuły

Back to top button