KSWPolskie MMA

Marcin Wójcik vs. Tomasz Kondraciuk na KSW 34

Pojedynek między Marcinek Wójcikiem a Tomaszem Kondraciukiem został dodany do karty walk warszawskiej gali KSW 34.

Gala KSW 34, która odbędzie się 5 marca na warszawskim Torwarze, wzbogaciła się o interesująco zapowiadające się starcie w kategorii półciężkiej pomiędzy debiutującym w organizacji Marcinem Wójcikiem (7-4) a Tomaszem Kondraciukiem (11-5). Walka nie została oficjalnie potwierdzona, ale ta strona nie pozostawia wątpliwości.

27-letni Wójcik to jeden z najbardziej obiecujących zawodników kategorii półciężkiej w Polsce. Co prawda w pierwszych sześciu zawodowych występach wygrał tylko dwa razy, ale od 2014 roku znajduje się w doskonałej formie i obecnie znajduje się na fali pięciu kolejnych wiktorii. Dwie ostatnie – z Krzysztofem Pietraszkiem i Wojciechem Januszem – zanotował na galach konkurencyjnego FEN-u, ale tym ostatnim starciem wypełnił swój kontrakt i, jak widać, zdecydował się na zmianę barw.

Trenujący w poznańskim Ankosie MMA Kondraciuk przed swoim debiutem w KSW wygrał pięć kolejnych starć, w pokonanym polu zostawiając między innymi Łukasza Klingera czy Marcina Gułasia. W debiucie dla największej polskiej organizacji przegrał jednak z Karolem Celińskim w grudniu 2014 roku na KSW 29.

Poznaniak wraca po ponad rocznej przerwie, natomiast Wójcik znajduje się ostatnio w sztosie, co może mieć znaczenie, gdy staną naprzeciwko siebie w klatce. Obaj zawodnicy są wszechstronni, ale Wójcika wyróżnia przede wszystkim świetna praca w parterze i ciężka kontrola z góry. Położenie na plecach Ankosiaka nie będzie łatwe, ale jeśli nowy nabytek KSW będzie w stanie to czynić, jego szanse na udany debiut mocno wzrosną.

Aktualna rozpiska KSW 34:

120 kg: Karol Bedorf (13-2) vs. James McSweeney (15-13)
93 kg: Tomasz Narkun (11-2) vs. TBA
66 kg: Artur Sowiński (16-7) vs. TBA
77 kg: Aslambek Saidov (17-4) vs. Yasubey Enomoto (14-6)
93 kg: Marcin Wójcik (7-4) vs. Tomasz Kondraciuk (11-5)
84 kg: Łukasz Bieńkowski (4-1) vs. TBA
120 kg: Jędrzej Maćkowiak (4-0) vs. Szymon Bajor (14-6)
77 kg: Maciej Jewtuszko (11-3) vs. Krzysztof Kułak (26-14-2)
70 kg: Grzegorz Szulakowski (6-1) vs. Bartłomiej Kurczewski (9-6)

*****

Wszystkie informacje o gali KSW 34 znajdziecie tutaj.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button