KSWPolskie MMA

Jędrzej Maćkowiak vs. Szymon Bajor na KSW 34

Starcie w kategorii ciężkiej pomiędzy Szymonem Bajorem i Jędrzejem Maćkowiakiem zostało dodane do karty walk KSW 34.

Rozpiska warszawskiej gali KSW 34, która odbędzie się 5 marca na Torwarze, została wzbogacona o pojedynek w kategorii ciężkiej między Szymonem Bajorem (14-6) a Jędrzejem Maćkowiakiem (4-0).

27-letni zawodnik z Rzeszowa bije się zawodowo od pięciu lat. Jak dotychczas stoczył pod banderą KSW dwa pojedynki – w debiucie szybko rozprawił się z Kamilem Walusiem, by jednak ostatnio, na lutowej gali KSW 30, po zaciętej walce przegrać przez jednogłośną decyzję z Michałem Włodarkiem.

Młodszy o cztery lata Maćkowiak, który na co dzień trenuje w poznańskim Ankosie MMA, pozostaje niepokonany na zawodowych ringach. W swoim debiucie dla największej polskiej organizacji, na gali KSW 31 w maju, szybko rozbił ciosami z góry Marcina Gułasia.

Utalentowany młodzian z Poznania będzie w starciu z Bajorem dysponował przewagą warunków fizycznych oraz najprawdopodobniej siłową. Rzeszowianin to co prawda znacznie bardziej zaprawiony w bojach zawodnik, który posiada bez porównania większe doświadczenie od Maćkowiaka, ale pomimo tego, że dysponuje solidnym BJJ, wydaje się, że jeśli znajdzie się na plecach – a biorąc pod uwagę mocne szlify zapaśnicze Ankosiaka, scenariusza takiego wykluczyć nie sposób – może mieć problemy z ciężkimi uderzeniami z góry.

Aktualna rozpiska KSW 34:

120 kg: Karol Bedorf (13-2) vs. TBA
93 kg: Tomasz Narkun (11-2) vs. TBA
66 kg: Artur Sowiński (16-7) vs. TBA
77 kg: Aslambek Saidov (17-4) vs. TBA
84 kg: Łukasz Bieńkowski (4-1) vs. TBA
120 kg: Jędrzej Maćkowiak (4-0) vs. Szymon Bajor (14-6)
77 kg: Maciej Jewtuszko (11-3) vs. Krzysztof Kułak (26-14-2)

Powiązane artykuły

Back to top button