KSWPolskie MMA

Łukasz Bieńkowski vs. Svetlozar Savov na KSW 34

Łukasz Bieńkowski zmierzy się ze Svetlozarem Savovem na gali KSW 34 w Warszawie.

Federacja KSW ogłosiła rywala dla Łukasza Bieńkowskiego (4-1), którego występ na warszawskiej gali KSW 34, która odbędzie się 5 marca, anonsowano już wcześniej. Pochodzący z Legionowa zawodnik skrzyżuje rękawice z nowym nabytkiem organizacji, Bułgarem Svetlozarem Savovem (15-5).

30-letni Bieńkowski powraca po udanym debiucie w klatce największej polskiej organizacji. Na gali KSW 33 w listopadzie zeszłego roku po twardym boju pokonał Piotra Wawrzyniaka. Wcześniej toczył walki pod banderą PLMMA, notując trzy zwycięstwa i raz pechowo, przez dyskwalifikację, przegrywając.

27-letni Savov to doświadczony zawodnik, który w swojej karierze bił się między innymi dla WSoF, słoweńskiej WFC czy Abu Dhabi Warriors. Znajduje się obecnie na fali trzech zwycięstw, z których najcenniejszym jest to ostatnie, sprzed prawie roku nad znanym z występów w Polsce japońskim weteranem Ryutą Sakuraiem. Ma też na swoim rozkładzie obecnego mistrza organizacji RFA i znanego z MMA Attack Bojana Velickovica. Mierzył się też z bardziej znanymi rywalami w osobach Yushina Okamiego czy Vyacheslava Vasilevsky’ego, ale nie stanowił dla nich większego wyzwania.

Poniżej video z ostatniej walki Savova, którą stoczył z Ryutą Sakuraiem.

Savov ma dobry rekord i nadal jest jeszcze relatywnie młodym zawodnikiem. Ostatni trzej rywale, jakich pokonywał, a także kilku wcześniejszych nie należeli do najwyższej półki zawodniczej, że tak to określę, ale wydaje się, że to dobry rywal na szóstą w karierze walkę dla Bieńkowskiego. Jeśli Polak zdoła utrzymać pojedynek w stójce – a jego defensywa zapaśnicza w starciu z Wawrzyniakiem prezentowała się obiecująco – w wymianach na pięści powinien mieć przewagę. Bułgar błyszczy bowiem, gdy pracuje z góry, rozpuszczając wtedy ręce i aktywnie szukając poddań. W stójce prezentuje się słabiej.

Aktualna rozpiska KSW 34:

120 kg: Karol Bedorf (13-2) vs. James McSweeney (15-13)
93 kg: Tomasz Narkun (11-2) vs. TBA
66 kg: Artur Sowiński (16-7) vs. TBA
77 kg: Aslambek Saidov (17-4) vs. Yasubey Enomoto (14-6)
93 kg: Marcin Wójcik (7-4) vs. Tomasz Kondraciuk (11-5)
84 kg: Łukasz Bieńkowski (4-1) vs. Svetlozar Savov (15-5)
120 kg: Jędrzej Maćkowiak (4-0) vs. Szymon Bajor (14-6)
77 kg: Maciej Jewtuszko (11-3) vs. Krzysztof Kułak (26-14-2)
70 kg: Grzegorz Szulakowski (6-1) vs. Bartłomiej Kurczewski (9-6)

*****

Wszystkie informacje o gali KSW 34 znajdziecie tutaj.

Powiązane artykuły

Back to top button