KSWPolskie MMA

Maciej Jewtuszko vs. Krzysztof Kułak na KSW 34

Maciej Jewtuszko zmierzy się z Krzysztofem Kułakiem na gali KSW 34. Do rozpiski został też dodany Aslambek Saidov.

KSW poinformowało, że na gali KSW 34, która odbędzie się 5 marca w Warszawie, dojdzie do pojedynku w kategorii półśredniej między doświadczonymi Krzysztofem Kułakiem (26-14-2) i Maciejem Jewtuszko (11-3).

Były mistrz kategorii lekkiej, 34-letni Irokez powraca po porażce przez jednogłośną decyzję z Kamilem Szymuszowskim, której doznał na majowej gali KSW 31. Przerwała ona serię trzech kolejnych zwycięstw Berserkera, w których w pokonanym polu zostawiał Deana Amasingera, Artura Sowińskiego oraz Vaso Bakocevica.

Z kolei mający na karku 35 lat Krzysztof Kułak nie walczył od grudnia 2013 roku, gdy na gali KSW 25 przegrał przez nokaut z Abu Azaitarem. Była to jego druga z rzędu porażka w największej polskiej organizacji – wcześniej uległ bowiem Piotrosi Strusowi, między te dwa niepowodzenia wplatając zwycięstwo nad Łukaszem Janeckim na gali Celtic Gladiator 8.

Forma Modela po tak długim rozbracie ze sportem jest jedną wielką niewiadomą. Jeśli zaprezentuje się od strony stójkowej defensywy podobnie jak w pojedynku z Azaitarem, Irokez nie powinien mieć większych problemów z powróceniem na ścieżkę zwycięstw.

Na gali wystąpi też były mistrz kategorii półśredniej, powracający po udanych wojażach w organizacji ACB, Aslambek Saidov, ale nazwisko jego rywala nie zostało ujawnione.

Aktualna rozpiska KSW 34:

120 kg.: Karol Bedorf (13-2) vs. TBA
93 kg.: Tomasz Narkun (11-2) vs. TBA
66 kg.: Artur Sowiński (16-7) vs. TBA
77 kg.: Aslambek Saidov (17-4) vs. TBA
77 kg.: Maciej Jewtuszko (11-3) vs. Krzysztof Kułak (26-14-2)

Powiązane artykuły

Back to top button