KSWPolskie MMA

Aslambek Saidov vs. Yasubey Enomoto na KSW 34

Aslambek Saidov skrzyżuje rękawice z Yasubey’em Enomoto na gali KSW 34 w Warszawie.

Anonsowany wcześniej na galę KSW 34, która odbędzie się 5 marca na warszawskim Torwarze, Aslambek Saidov (17-4) poznał nazwisko rywala – będzie nim Szwajcar Yasubey Enomoto (14-6), o czym poinformowała na swojej stronie internetowej organizacja.

Po utracie pasa mistrzowskiego kategorii półśredniej w rewanżowym starciu z Borysem Mańkowskim Saidov podniósł się, notując dwa zwycięstwa. W lutym zeszłego roku na gali KSW 30 pewnie wypunktował Rafała Moksa, natomiast w październiku w debiutanckiej walce dla organizacji ACB w niespełna półtorej minuty znokautował Samuela Quito.

32-letni Enomoto przed czterema laty dzierżył pas mistrzowski organizacji M-1 Global, który stracił w pierwszej obronie, przegrywając z robiącym obecnie furorę w UFC Rashidem Magomedovem. W swojej karierze mierzył się też ze znanymi Albertem Tumenovem (przegrał przez nokaut) oraz Alexadrem Shlemenko (przegrał przez decyzję), ale w 2015 roku powrócił na ścieżkę zwycięstw, na groźnieńskich galach Akhmat wypunktowując niepokonanego wcześniej Abubakara Vagaeva oraz ostatnio, w październiku, po piekielnie emocjonującym boju poddając mocnego Shamila Zavurowa w czwartej już batalii, jaką obaj stoczyli.

Poniżej nagranie z ostatniej walki Enomoto, w której dosłownie wrócił z zaświatów.

https://www.youtube.com/watch?v=Zm-DTaU75Ys

Enomoto to solidny, twardy zawodnik, który w swojej karierze przegrywał niemal wyłącznie ze światowej klasy rywalami. W stójce potrafi walczyć z obu pozycji, dysponując szerokim arsenałem niebezpiecznych kopnięć. Również w parterze radzi sobie bardzo przyzwoicie, pozostając aktywnym z pleców. Saidov będzie z pewnością dysponował przewagą zapaśniczą i zapewne siłową, które mogą okazać się kluczem do jego zwycięstwa.

Aktualna rozpiska KSW 34:

120 kg: Karol Bedorf (13-2) vs. James McSweeney (15-13)
93 kg: Tomasz Narkun (11-2) vs. TBA
66 kg: Artur Sowiński (16-7) vs. TBA
77 kg: Aslambek Saidov (17-4) vs. Yasubey Enomoto (14-6)
84 kg: Łukasz Bieńkowski (4-1) vs. TBA
120 kg: Jędrzej Maćkowiak (4-0) vs. Szymon Bajor (14-6)
77 kg: Maciej Jewtuszko (11-3) vs. Krzysztof Kułak (26-14-2)
70 kg: Grzegorz Szulakowski (6-1) vs. Bartłomiej Kurczewski (9-6)

*****

Wszystkie informacje o gali KSW 34 znajdziecie tutaj.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button