UFC

Jordan vs Magomedov na UFC 192

Karta walk gali UFC 192 została wzbogacona o pojedynek w kategorii ciężkiej.

Jak poinformowało UFC, Ruslan Magomedov (13-1) w swoim trzecim starciu w organizacji skrzyżuje rękawice z doświadczonym Shawnem Jordanem (18-6). Do pojedynku dojdzie 3 października na gali UFC 192 w Houston.

Pochodzący z Dagestanu zawodnik nie zaznał jeszcze goryczy porażki w UFC, w dwóch dotychczasowych pojedynkach pewnie wypunktowując Viktora Pestę oraz Josha Copelanda.

Barbarzyńca również znajduje się ostatnio w dobrej formie. Zwyciężył trzy ostatnie walki, w pokonanym polu zostawiając Jacka May’a, Jareda Cannoniera oraz Derricka Lewisa. Całą trójkę skończył uderzeniami.

Zwycięzca najprawdopodobniej zapewni sobie awans do czołowej piętnastki w dywizji, mogąc liczyć na walki z szeroką czołówką.

Walczący z odwrotnej pozycji Jordan uderza mocniej, co w połączeniu z nawykiem cofania się Magomedova w linii prostej na siatkę nie wróży mu źle. Również w walce na chwyty to Amerykanin powinien górować. Problem jednak w tym, że Magomedov to o wiele bardziej poukładany uderzacz, który dysponuje nie tylko bogatym arsenałem ofensywnym, ale też niezłą kondycją i dobrymi defensywnymi zapasami.

Aktualna karta walk UFC 192:

Daniel Cormier vs Alexander Gustafsson – o pas mistrzowski LHW
Ryan Bader vs Rashad Evans
Shawn Jordan vs Ruslan Magomedov

Powiązane artykuły

Back to top button