UFCWiadomości MMA

Islam Makhachev vs Adriano Martins na UFC 192

Młody wilk z Dagestanu czy weteran z Brazylii? Do karty walk gali UFC 192 dodany został kolejny arcyciekawy pojedynek.

Karta walk gali UFC 192 już na ten moment prezentuje się obiecująco, jednak Joe Silva i Sean Shelby nie próżnowali, dodając do niej kolejne arcyciekawe zestawienie. Niedawno opisywany przez nas na łamach Lowkinga Islam Makchachev (MMA 11-0, UFC 1-0) zmierzy się z doświadczonym brazylijskim parterowcem Adriano Martinsem (MMA 27-7, UFC 3-1).

Obaj zawodnicy to przede wszystkim świetni grapplerzy. 32-latek z Mananus jest dwukrotnym mistrzem świata BJJ, z kolei młodszy od niego Rosjanin – czterokrotnym czempionem Rosji w sambo bojowym. Czeka nas więc interesujący kontrast dwóch parterowych stylów walki. Nie tylko w parterze obaj uczestnicy zwykli jednak kończyć dotychczasowe starcia. Płaszczyzna kickbokserska u Dagestańczyka wciąż się rozwija, z kolei Brazylijczyk pokazał już, że potrafi radzić sobie w niej całkiem nieźle przy pomocy ciężkich rąk i solidnych szlifów bokserskich.

Martins świetnym prawym sierpem odcina prąd Juanowi Puigowi.
Martins świetnym prawym sierpem odcina prąd Juanowi Puigowi

Do walki obaj chwytacze przystąpią, będąc na fali zwycięstw. Makhachev, niepokonany dotychczas w zawodowej karierze, wygrał pod banderą największej federacji świata jedną walkę, demolując Leo Kuntza. Martins natomiast stoczył w UFC już cztery pojedynki, przeplatając świetne występy (demolki Juana Puiga i Darona Cruickshanka) z nieudanymi (nokaut z rąk – a raczej nóg Donalda Cerrone i bardzo słaba walka z Rustamem Khabilovem zakończona niejednogłośną decyzją).

Dla Islama wygrana w tym pojedynku będzie stanowić przepustkę do walk z czołówką – po ewentualnym zwycięstwie nie dostanie raczej rywala z TOP 10, lecz będzie już traktowany w kategorii młodego wilka, z którym należy się liczyć. Martins – z uwagi na swoje zapasy, parter i stójkę – będzie dla niego arcytrudnym testem, któremu na tym etapie kariery może jeszcze nie podołać.

Aktualna karta walk gali UFC 192 prezentuje się następująco:

Daniel Cormier vs Alexander Gustaffson – o pas mistrzowski kategorii półciężkiej
Johny Hendricks vs Tyron Woodley
Ryan Bader vs Rashad Evans
Shawn Jordan vs Ruslan Magomedov
Adriano Martins vs Islam Makhachev
Jessica Eye vs Juliana Pena
Yair Rodriguez vs Dan Hooker
Albert Tumenov vs Alan Jouban
Sergio Pettis vs Chris Cariaso
Anthony Hamilton vs Derrick Lewis

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button