UFCWiadomości MMA

Rodriguez kontra Hooker na UFC 192

Utalentowany Yair Rodriguez poznał swojego kolejnego rywala w UFC.

Będący zdecydowanie największym odkryciem latynoskiego TUFa, piekielne utalentowany Yair Rodriguez (6-1) poznał nazwisko swojego kolejnego przeciwnika w UFC. Jak donosi La Aficiom, Meksykanin w swojej trzeciej walce w oktagonie stanie naprzeciwko Nowozelandczyka Daniela Hookera (12-5).

Pojedynek odbędzie się 3 października na gali UFC 192 w Houston.

Podopieczny Grega Jacksona zadebiutował w UFC w finale TUF: Latin America na gali UFC 180, pokonując przez jednogłośną decyzję Leonardo Moralesa. Jednak pełnym blaskiem jego talent rozbłysł na gali UFC 188, na której po piekielnie efektownym pojedynku niejednogłośnie wypunktował twardego Charlesa Rosę, trafiając do naszego cyklu Trzech Wspaniałych.

Próbka umiejętności Yaira Rodrigueza z walki przeciwko Charlesowi Rosie.

Hooker swoją przygodę z największą organizacją świata również rozpoczął bardzo udanie – na UFC Fight Night 43 przetrwał wszystkie próby skrętówek Iana Entwistle’a, nokautując go łokciami w pierwszej rundzie. Później jednak nie sprostał Maximowi Blanco, przegrywając z Wenezuelczykiem na UFC FN 52. Do oktagonu powrócił na UFC FN 65, nie zrażając się początkowymi niepowodzeniami i ostatecznie efektownie nokautując doświadczonego Hatsu Hiokiego.

Zwycięzca pojedynku mocno zbliży się do walk z szeroką czołówką kategorii piórkowej.

Hooker będzie dysponował sporą przewagą warunków fizycznych, ale jego dziurawa jak szwajcarski ser obrona przed uderzeniami oraz nieumiejętność wykorzystywania zasięgu nie wróżą mu najlepiej w konfrontacji z tak wszechstronnym i błyskotliwym – choć podejmującym czasami spore ryzyko – strikerem, jakim jest Rodriguez.

Aktualna rozpiska UFC 192:

Daniel Cormier vs Alexander Gustafsson
Rashad Evans vs Ryan Bader
Jeremy Stephens vs Dennis Bermudez (niepotwierdzone)
Shawn Jordan vs Ruslan Magomedov
Yair Rodriguez vs Daniel Hooker

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button