UFCWiadomości MMA

Dziennik MMA – 9 lipca 2015

Najciekawsze wiadomości MMA z Polski i zagranicy z 9 lipca 2015.

Wzrost McGregora szansą a nie zagrożeniem dla Mendesa?

Podczas treningu medialnego przed galą UFC 189 Chad Mendes, który skrzyżuje rękawice z Conorem McGregorem, zapewnia, że czuje się doskonale.

Wokół tej walki jest mnóstwo szumu. Ale jest też ona dla mnie taką, jak każda inna i tak staram się do niej podchodzić. Jestem skoncentrowany. Wiem, że ten gość będzie cały czas gadał głupoty. Na szczęście nie musiałem tego słuchać przez cały obóz przygotowawczy. Podchodzę do tej walki świeży – wejdę tam i go zleję. Jestem w dobrym miejscu.

Na Mendesie nie robią też wrażenia warunki fizyczne Irlandczyka, a wręcz uważa, że w walce mogą mu pomóc.

Jest typem zawodnika, który kocha stać i wymieniać uderzenia. Ma dobry zasięg, ale często daje się trafiać. Opuszcza ręce, robi się chwilami leniwy. Kiedy tego typu zawodnik znajdzie się przede mną, który jest dodatkowo wyższy, właśnie takich usadzam.

Jego styl jest dla mnie doskonały. Jestem atletyczny. Bardziej atletyczny niż on. Kończę rywali. Mam po swojej stronie siłę i szybkość.

Amerykanin z rezerwą odniósł się też do rzekomego zakładu o 3 miliony dolarów, jaki szefostwu UFC miał zaproponować Conor McGregor, przekonując, że skończy Mendesa w drugiej rundzie. Zdaniem reprezentanta Alpha Male to tylko kolejny sposób na rozgłos, którego poszukuje McGregor.

| naiver |

Bader vs Evans na UFC 192

Dana White ogłosił w programie UFC Tonight nowe zestawienie w kategorii półciężkiej – powracający po kontuzji kolana, ale zwycięski w dwóch ostatnich starciach Rashad Evans (19-3-1) zmierzy się z będącym na fali czterech wygranych Ryanem Baderem (19-4). Pojedynek odbędzie się 3 października na UFC 192. To pierwsza walka ogłoszona na tą galę.

Jak rozkładają się szanse obu, Bóg jeden raczy wiedzieć, bo ogromną zagadką pozostaje tutaj forma Evansa po tak długim rozbracie z oktagonem. Myślę, że będący w gazie, solidny i efektywny w swojej rzemieślniczej profesji Bader będzie jednak w stanie wypunktować swojego rywala.

Czy muszę koniecznie dodawać, co oznacza ogłoszenie tego zestawienia dla Anthony’ego Johnsona i Jana Błachowicza?

| naiver |

MacDonald uczy się obcować z mediami

Rory MacDonald udzielił BloodyElbow obszernego wywiadu przed najbliższą walką, a zaczął go od kwestii jego popularności w Kanadzie:

To miłe. Fajnie być rozpoznawanym w kraju, ale to nie mój główny cel lub cokolwiek innego.

Co przede wszystkim nie poszło w pierwszej walce z Robbiem Lawlerem?

Byłem myślami gdzie indziej. Mogłem być bardziej skupiony, zamiast po prostu chcieć to mieć za sobą. Myślę, że pięć rund mi sprzyja. Lubię taki dystans, bo lepiej oddaje rywalizację na tak wysokim poziomie.

Kanadyjczyk wypowiedział się także o naturalnych porównaniach do Georgesa Saint-Pierre’a:

To dla mnie komplement, ale nie chcę się do niego porównywać. Jestem sobą, mam swój styl walki. Nie udaję GSP.

Trochę to oschłe i raczej nie wyczerpujące tematu, prawda? Rory MacDonald średnio czuje się, udzielając się w mediach, ale mimo to ciągle nad tym pracuje:

To jak poprawianie się w sztukach walki. Nabieram doświadczenia w kontaktach z mediami, uczę się tego. Myślę, że idzie mi lepiej z walki na walki.

W zasadzie to lubię takiego cichego MacDonalda – to przyjemna odmiana od zalewającego każdy portal bohatera main eventu.

| Bolt |

McGregor zapewnia, że ścinanie idzie świetnie

Jak przekonywał Chael Sonnen, Conor McGregor na nieco ponad tydzień przed walką miał do ścięcia prawie 30 funtów, ale… Irlandczyk podczas treningu medialnego zapewnił, że Sonnen musiał się przesłyszeć, bo faktycznie rozmawiali na temat jego wagi, ale to nie były aż tak duże liczby.

Jestem profesjonalistą. Nie obijam się. Traktuję to poważnie. Moja waga jest doskonała. Nie wierzcie we wszystko, co słyszycie.

| naiver |

Velasquez chciałby powrócić w październiku na UFC 192

Jak donosi Ariel Helwani w UFC Tonight, Cain Velasquez, który stracił pas mistrzowski kategorii ciężkiej na rzecz Fabricio Werduma, chciały powrócić do oktagonu na UFC 192, które odbędzie się 3 października w Houston. Powód jest prozaiczny – prawdopodobnie bowiem na tej właśnie gali wystąpi też jego sparingpartner, Daniel Cormier.

Velasquez jest już zdrów i po walce z Werdumem nie trapią go żadne kontuzje. Jeśli chodzi o ewentualnego rywala – nic jeszcze nie wiadomo, choć tu i ówdzie przebąkuje się, że meksykański Amerykanin chciałby raz jeszcze zmierzyć się z Fabricio Werdumem.

| naiver |

Almeida z szacunkiem o Picketcie

Thomas Almeida nie tylko nie rozbija bonusów na samochody i inne bzdety (zamiast tego inwestuje je w nieruchomości), ale także w wywiadach jest niezwykle skromną osobą. Tak przynajmniej wynika z wywiadu dla MMAJunkie. Jak wygląda trening Brazylijczyka przed walką z Bradem Pickettem i nie tylko?

Sądzę, że nie wolno lekceważyć żadnego rywala. Zawsze należy trenować tak, jakby to była najważniejsza walka w życiu. To cały sekret. Życie poza treningami także jest ważne. Trzeba mieć odpowiednie nawyki poza salą. Mam czyste życie. Unikam rzeczy, które przeszkadzają w treningi. Gdy nie trenuję, to odpoczywam, by później jeszcze lepiej trenować. Nie czuję się, jakbym miał już za sobą osiemnaście walk. Mam dwie – UFC to zupełnie inny poziom. Jestem początkującym, to dopiero moja trzecia walka. Należy zawsze trenować i zawsze przekraczać swoje granice – tak mogę osiągnąć mój cel.

Co zamierza pokazać w starciu z Pickettem?

Chcę pokazać moje stójkowe korzenie – zaprezentować muay thai całemu światu. Jesteśmy jednak zawodnikami MMA. Musimy być kompletni. Mocno trenuję zapasy, bo będzie próbował mnie obalić. Poprawiam obronę obaleń, ale jeżeli walka trafi na ziemię, to będę na to gotowy. Jestem pewny swojego jiu jitsu. Trenuję z najlepszymi parterowcami w Brazylii.

Czy presja – otwieranie karty głównej tak wypromowanej gali – jakoś wpływa na Thomasa?

Nie mogę się poddać presji. To kolejna walka naprzeciw ciężkiego rywala. Jest twardy i doświadczony. To będzie dla mnie wspaniałe doświadczenie. Ciężko trenuję i skupiam się na walce. To będzie świetne zwycięstwo dla mojej kariery. Chcę znowu pokazać światu to, kim jest Thomas Almeida.

Co zamierza robić Almeida w swojej przyszłości w UFC?

Chcę zdobyć pas i długo go bronić. Nigdy nie lekceważę rywali. Każda walka jest najważniejszą walką.

Nie dość, że pięknie miażdży rywali, to jeszcze mądrze się wypowiada – wzór!

| Bolt |

Jotko na celowniku Theodorou

Uriah Hall wziął i uciekł Krzysztofowi Jotce oraz Eliasowi Theodorou, którzy chcieli skrzyżować z nim rękawice – Jamajczyk zmierzy się bowiem z Joe Riggsem. Wobec takiego spraw obrotu kanadyjski zwycięzca TUFa wziął na celownik… Polaka.

Jotko vs Theodorou

| naiver |

5 najlepszych poddań Donalda Cerrone

| Bolt |

Imperium UFC coraz większe?

https://twitter.com/talkmma/status/618840734007955456

| Bolt |

UFC 189 Embedded 7

| naiver |

………………….

Nowe zestawienia:

205 lbs: Ryan Bader (19-4) vs Rashad Evans (19-3-1) – UFC 192, 3 października

fot. mmafighting.com

Powiązane artykuły

Back to top button