O Lowking.pl

Nowe oblicze Lowking.pl

Po wielu dniach walki z kodem Lowking.pl przeszedł w końcu metamorfozę, której rezultaty widzicie przed sobą.

Celem przeprowadzonej rewolucji było dostosowanie bloga – a może już dziś bądź w niedalekiej przyszłości – portalu? – do aktualnych trendów.

Wcześniejszy wystrój cechowała prostota, dzięki której doskonale udawało się realizować postawione przed Lowking.pl cele – wraz jednak z rozwojem bloga, poruszaniem coraz to nowych aspektów MMA, inicjowaniem nowych serii artykułów i częstotliwością ich publikacji (nowy co 2-3 dni) znacznie wyższą niż na początku (nowy co tydzień), nastał moment, gdy pierwotny design przestał należycie spełniać swoje funkcje i konieczna była zmiana. Zmiana, dzięki której możliwe stałoby się uporządkowanie zawartości bloga w przystępnej formie.

Naturalnie, zdaję sobie sprawę, że część Czytelników prawdopodobnie przyzwyczaiła się do pewnej surowości i prostoty poprzedniego wystroju – ba, sam się przyzwyczaiłem – ale pewna toporność zarządzania całym contentem, która go cechowała, powodowała, że mocno wzrastał zasób czasu potrzebny na „obrobienie” artykułu w stosunku do czasi poświęcanego na jego treść. Wierzę, że z czasem Czytelnicy przyzwyczają się do nowego tematu.

Co, gdzie?

Główne pasek menu na czarnym tle daje dostęp do artykułów, które należą do podanych tam kategorii – może się naturalnie zdarzyć, że dany tekst należy do dwóch kategorii, jak w przypadku choćby tekstu o Danielu Omielańczuku, który jest związany z „polskim MMA” oraz „UFC”.

Na głównej stronie poniżej wspomnianego menu znajduje się pięć ostatnich artykułów – najnowszy okraszony jest największym obrazkiem, kolejne cztery po jego prawicy – czterema mniejszymi. Poniżej tej części umiejscowione są chronologicznie starsze teksty.

Wreszcie na samym dole w stopce znajdują się ostatnie twitty z Twittera Lowking.pl – wszystkich zapraszam do jego śledzenia TUTAJ. Natomiast po prawej stronie w stopce znajdują się natomiast najpopularniejsze tagi.

Błędy, uwagi, sugestie

Zaznaczę, że nie wszystko jeszcze zostało ukończone – w niektórych artykułach powielają się chociażby zdjęcia. Wszystkie te drobne rzeczy będą sukcesywnie poprawiane.

Zawartość panelu po prawej stronie jest w pełni modyfikowalna i może jeszcze ulec zmianie – chętnie wysłucham opinii na temat tego, co jest tam zbędne, a co nadawałoby się lepiej.

Jeśli macie jakiekolwiek uwagi, sugestie, komentarze – zapraszam.

Powiązane artykuły

Komentarze: 29

 1. Naiver a nie myślałeś żeby zrobić jakiś dział typu bieżące sprawy w światowym i polskim MMA ? Czasami wiele się dzieje i fajnie by było podyskutować a jesteśmy ograniczeni jedynie do tematów jakie ty sam stworzysz. Nie piszę żeby robić jakieś forum ale myślę, że taki temat nadał by impetu Twojej stronie.

  Pozdro !

  a i design jak najbardziej mi się podoba :)

 2. Dla mnie nowy design jest w porządku. Już powoli się zaczynam przyzwyczajać. Widzę Naiver, że faktycznie rozpoczynasz przebudowę blogu w portal. Cieszę się ogromnie, bo konkurencja jest potrzebna w każdej dziedzinie. Na mnie jako stałego czytelnika możesz liczyć, gdyż w pojedynkę potrafisz spłodzić więcej merytorycznych tekstów, niż panel redaktorów w MMARocks – co jest nie lada wyczynem. Ps. nie zapomnij o wprowadzeniu czasowej modyfikacji komentarze. Pozdrawiam.

 3. Dzięki, Panowie! Dodam to, o czym na FB wspominałem – próbuję zmieścić gdzieś w widocznym miejscu jak najwięcej ostatnich komentarzy na jak najmniejszej przestrzeni, ale to trochę skomplikowane. O edycji postów pamiętam..

 4. Mam jeszcze jedną uwagę. Przy panelu, w którym są pokazane ostatnie komentarze dobrze by było wprowadzić też informację w którym temacie został dodany dany komentarz. Uzasadniać czemu chyba nie muszę ;).

 5. Racja, Orestos, choć.. skomplikowana sprawa, ale może się jakoś uda, bo zdaję sobie sprawę, że to by było dobre.

  Kaczorze, nie stworzyłem tego szablonu od podstaw, tylko go dostosowałem. Minęły czasy, gdy pod wordpressa robiło się tematy od zera. I nie param się tym od kilku lat.

 6. W tych ostatnich komentarzach nie widać treści (tych ostatnich po prawej stronie na stronie głównej) i proponuję powrót do wcześniejszej formy, gdzie treść była widoczna. Można było wtedy od razu przejść do komentarza, którego się nie widziało, a teraz trzeba trochę w ciemno klikać.

 7. Dzięki, Halny!

  Spokojna głowa, Kaczko.

  Paweł, ale jak klikasz w tytuł tematu na tych komentarzach, to Cię automatycznie przenosi do niego, więc nie bardzo rozumiem, dlaczego po omacku trzeba szukać?

 8. Dzięki, Szady.

  Jeszcze odnośnie kwestii poruszonej przez Noodlesa (newsów), to może być trudne, bo nie mam tyle czasu, niestety.. Jeśli jednak udałoby się stworzyć gdzieś w panelu bocznym jakąś sekcję do tego, to nie wykluczam, że co ważniejsze rzeczy mógłbym tam wrzucać.

 9. Naiver,

  Proponuję żebyś stworzył tylko temat/panel/dział „sprawy bieżące w MMA” – niech użytkownicy sami dodają newsy/wydarzenia które ich interesują i sami komentują, nie musisz tego robić za każdym razem osobiście

  Pozdro

 10. Widzę potencjał i to spory. Na dzisiaj masz najlepiej wygladajaca polską stronę o MMA z bardzo wysokim i w niektórych obszarach najwyższym poziomem merytorycznym. Nie masz jednak newsow i uważam, ze to jest największą bariera rozwoju. Masz aktywnych użytkowników, nie ma chyba troli i innych przyglupow, wiec jest w czym rzezbic.

 11. Dzięki! Co do newsów, to na pewno nie chciałbym, żeby strona zawalona była wiadomościami, które można znaleźć na każdej innej stronie o MMA. Celuję w autorskie teksty, ale zobaczymy, może coś „nieinwazyjnego” uda się wykombinować z newsami.

 12. Nie wiedziałem gdzie to wrzucić, a ten temat zaczyna pełnić wystarczająco szeroką funkcję :)

  https://www.facebook.com/olithompsonmma

  Oli Thompson na swoim facebooku zaprzecza by ktokolwiek rozmawiał z nim na temat jakiejkolwiek walki na KSW 24. O ogłoszeniu walki z Walusiem dowiedział się od Polaków na fejsie.
  Chyba żaden polski portal o MMA nie wyciągnął tego na światło dzienne, a przecież to niezwykle ważna wiadomość, bardzo dyskredytująca wiarygodność KSW!

 13. Wkrótce odpalę jakiś temat/sekcję z newsami, tak jak proponował Noodles.

  Co do samej informacji – ciekawa sprawa, ktoś więc łże jak pies ;) Chętnie o tym wspomnę przy zapowiedzi KSW 23, no, ale dlaczego reszta nabrała wody w usta, mogę się tylko domyślać. Zresztą, w zalewie dyrdymałów, jakie serwują nam właściciele KSW, może to rzeczywiście sprawa nie do końca warta brania na tapetę? ;)

Dodaj komentarz

Back to top button