Nowe oblicze Lowking.pl

Po wielu dniach walki z kodem Lowking.pl przeszedł w końcu metamorfozę, której rezultaty widzicie przed sobą.

Celem przeprowadzonej rewolucji było dostosowanie bloga – a może już dziś bądź w niedalekiej przyszłości – portalu? – do aktualnych trendów.

Wcześniejszy wystrój cechowała prostota, dzięki której doskonale udawało się realizować postawione przed Lowking.pl cele – wraz jednak z rozwojem bloga, poruszaniem coraz to nowych aspektów MMA, inicjowaniem nowych serii artykułów i częstotliwością ich publikacji (nowy co 2-3 dni) znacznie wyższą niż na początku (nowy co tydzień), nastał moment, gdy pierwotny design przestał należycie spełniać swoje funkcje i konieczna była zmiana. Zmiana, dzięki której możliwe stałoby się uporządkowanie zawartości bloga w przystępnej formie.

Naturalnie, zdaję sobie sprawę, że część Czytelników prawdopodobnie przyzwyczaiła się do pewnej surowości i prostoty poprzedniego wystroju – ba, sam się przyzwyczaiłem – ale pewna toporność zarządzania całym contentem, która go cechowała, powodowała, że mocno wzrastał zasób czasu potrzebny na „obrobienie” artykułu w stosunku do czasi poświęcanego na jego treść. Wierzę, że z czasem Czytelnicy przyzwyczają się do nowego tematu.

Co, gdzie?

Główne pasek menu na czarnym tle daje dostęp do artykułów, które należą do podanych tam kategorii – może się naturalnie zdarzyć, że dany tekst należy do dwóch kategorii, jak w przypadku choćby tekstu o Danielu Omielańczuku, który jest związany z „polskim MMA” oraz „UFC”.

Na głównej stronie poniżej wspomnianego menu znajduje się pięć ostatnich artykułów – najnowszy okraszony jest największym obrazkiem, kolejne cztery po jego prawicy – czterema mniejszymi. Poniżej tej części umiejscowione są chronologicznie starsze teksty.

Wreszcie na samym dole w stopce znajdują się ostatnie twitty z Twittera Lowking.pl – wszystkich zapraszam do jego śledzenia TUTAJ. Natomiast po prawej stronie w stopce znajdują się natomiast najpopularniejsze tagi.

Błędy, uwagi, sugestie

Zaznaczę, że nie wszystko jeszcze zostało ukończone – w niektórych artykułach powielają się chociażby zdjęcia. Wszystkie te drobne rzeczy będą sukcesywnie poprawiane.

Zawartość panelu po prawej stronie jest w pełni modyfikowalna i może jeszcze ulec zmianie – chętnie wysłucham opinii na temat tego, co jest tam zbędne, a co nadawałoby się lepiej.

Jeśli macie jakiekolwiek uwagi, sugestie, komentarze – zapraszam.

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

29 Comments

 1. noodles

  25 maja 2013 at 17:57

  Naiver a nie myślałeś żeby zrobić jakiś dział typu bieżące sprawy w światowym i polskim MMA ? Czasami wiele się dzieje i fajnie by było podyskutować a jesteśmy ograniczeni jedynie do tematów jakie ty sam stworzysz. Nie piszę żeby robić jakieś forum ale myślę, że taki temat nadał by impetu Twojej stronie.

  Pozdro !

  a i design jak najbardziej mi się podoba :)

 2. Drunk Cat

  25 maja 2013 at 18:13

  wow :) z tej okazji moze sie skusze dzis na kieliszek na imprezce :))

 3. Paweł

  25 maja 2013 at 18:15

  Też pozytywnie jestem dizajnem zaskoczony. Wizualnie super, teraz tylko kwestia przyzwyczajenia się.

 4. KondiCapo

  25 maja 2013 at 18:17

  Nieźle to wygląda, oczy nie bolą, już na pierwszy rzut oka całkiem czytelnie i szybko się raczej przyzwyczaję do nowego wyglądu. Ogólnie rzecz biorąc – jest dobrze.

 5. astrophysic

  25 maja 2013 at 18:30

  ja osobiście wolałem tamten wygląd, ale ja ogólnie nie lubię zmian w laytoutach jeśli chodzi o strony www także nie przejmuj się

  mam nadzieję że się przyzwyczaję

 6. Orestos

  25 maja 2013 at 19:09

  Dla mnie nowy design jest w porządku. Już powoli się zaczynam przyzwyczajać. Widzę Naiver, że faktycznie rozpoczynasz przebudowę blogu w portal. Cieszę się ogromnie, bo konkurencja jest potrzebna w każdej dziedzinie. Na mnie jako stałego czytelnika możesz liczyć, gdyż w pojedynkę potrafisz spłodzić więcej merytorycznych tekstów, niż panel redaktorów w MMARocks – co jest nie lada wyczynem. Ps. nie zapomnij o wprowadzeniu czasowej modyfikacji komentarze. Pozdrawiam.

 7. Daniel

  25 maja 2013 at 19:34

  Także nie mam zastrzeżeń do nowego wyglądu. Treść pozostanie na tym samym wysokim poziomie także reszta to detale.

 8. Slipmych

  25 maja 2013 at 19:50

  Rewelacja! Najlepszy design w Polsce :D

 9. naiver

  25 maja 2013 at 20:12

  Dzięki, Panowie! Dodam to, o czym na FB wspominałem – próbuję zmieścić gdzieś w widocznym miejscu jak najwięcej ostatnich komentarzy na jak najmniejszej przestrzeni, ale to trochę skomplikowane. O edycji postów pamiętam..

 10. Orestos

  25 maja 2013 at 20:18

  Mam jeszcze jedną uwagę. Przy panelu, w którym są pokazane ostatnie komentarze dobrze by było wprowadzić też informację w którym temacie został dodany dany komentarz. Uzasadniać czemu chyba nie muszę ;).

 11. kaczka41

  25 maja 2013 at 20:18

  Szefuńcio sie sam tym zajął – w końcu na codzień się tym para;-)

  Wygląda extra! Graty! Nie to co MMANAsto3 ale jest coś na rzeczy;-)

 12. naiver

  25 maja 2013 at 20:24

  Racja, Orestos, choć.. skomplikowana sprawa, ale może się jakoś uda, bo zdaję sobie sprawę, że to by było dobre.

  Kaczorze, nie stworzyłem tego szablonu od podstaw, tylko go dostosowałem. Minęły czasy, gdy pod wordpressa robiło się tematy od zera. I nie param się tym od kilku lat.

 13. Halny

  25 maja 2013 at 23:52

  Widzę, Naiver, pełna profeska :).
  Bardzo podoba mi się ta szata graficzna i ogólnie nowy design.

 14. kaczka41

  25 maja 2013 at 23:59

  Proszę Cię tylko o jedno: NIE TWÓRZ FORUM!!!…dla mego dobra oczywiście ;-)

 15. Paweł

  26 maja 2013 at 01:07

  W tych ostatnich komentarzach nie widać treści (tych ostatnich po prawej stronie na stronie głównej) i proponuję powrót do wcześniejszej formy, gdzie treść była widoczna. Można było wtedy od razu przejść do komentarza, którego się nie widziało, a teraz trzeba trochę w ciemno klikać.

 16. naiver

  26 maja 2013 at 01:20

  Dzięki, Halny!

  Spokojna głowa, Kaczko.

  Paweł, ale jak klikasz w tytuł tematu na tych komentarzach, to Cię automatycznie przenosi do niego, więc nie bardzo rozumiem, dlaczego po omacku trzeba szukać?

 17. Szady

  26 maja 2013 at 08:01

  Jestem pod sporym wrażeniem. Chyba już nadchodzi powoli czas, żeby poszukać reklamodawców.

 18. naiver

  26 maja 2013 at 12:38

  Dzięki, Szady.

  Jeszcze odnośnie kwestii poruszonej przez Noodlesa (newsów), to może być trudne, bo nie mam tyle czasu, niestety.. Jeśli jednak udałoby się stworzyć gdzieś w panelu bocznym jakąś sekcję do tego, to nie wykluczam, że co ważniejsze rzeczy mógłbym tam wrzucać.

 19. Orestos

  26 maja 2013 at 12:52

  Zawsze możesz rolę dodawania świeżych newsów powierzyć ogarniętej i zaufanej osobie. Myślę, że napewno ktoś się znajdzie chętny do współpracy. Bo myśl jest świetna.

 20. bosman

  26 maja 2013 at 15:39

  Wow, wygląda to znakomicie! Świetna praca, gratulacje Naiver :)

 21. naiver

  26 maja 2013 at 17:55

  Thx, Bosman!

 22. noodles

  26 maja 2013 at 18:08

  Naiver,

  Proponuję żebyś stworzył tylko temat/panel/dział „sprawy bieżące w MMA” – niech użytkownicy sami dodają newsy/wydarzenia które ich interesują i sami komentują, nie musisz tego robić za każdym razem osobiście

  Pozdro

 23. naiver

  26 maja 2013 at 19:21

  Jest to jakaś myśl w sumie.. Jak będę miał wolną chwilę, to spróbuję to jakoś ogarnąć.

 24. walak

  28 maja 2013 at 18:10

  Widzę potencjał i to spory. Na dzisiaj masz najlepiej wygladajaca polską stronę o MMA z bardzo wysokim i w niektórych obszarach najwyższym poziomem merytorycznym. Nie masz jednak newsow i uważam, ze to jest największą bariera rozwoju. Masz aktywnych użytkowników, nie ma chyba troli i innych przyglupow, wiec jest w czym rzezbic.

 25. naiver

  29 maja 2013 at 10:49

  Dzięki! Co do newsów, to na pewno nie chciałbym, żeby strona zawalona była wiadomościami, które można znaleźć na każdej innej stronie o MMA. Celuję w autorskie teksty, ale zobaczymy, może coś „nieinwazyjnego” uda się wykombinować z newsami.

 26. Miedziak

  29 maja 2013 at 19:11

  Nie wiedziałem gdzie to wrzucić, a ten temat zaczyna pełnić wystarczająco szeroką funkcję :)

  https://www.facebook.com/olithompsonmma

  Oli Thompson na swoim facebooku zaprzecza by ktokolwiek rozmawiał z nim na temat jakiejkolwiek walki na KSW 24. O ogłoszeniu walki z Walusiem dowiedział się od Polaków na fejsie.
  Chyba żaden polski portal o MMA nie wyciągnął tego na światło dzienne, a przecież to niezwykle ważna wiadomość, bardzo dyskredytująca wiarygodność KSW!

 27. naiver

  29 maja 2013 at 19:18

  Wkrótce odpalę jakiś temat/sekcję z newsami, tak jak proponował Noodles.

  Co do samej informacji – ciekawa sprawa, ktoś więc łże jak pies ;) Chętnie o tym wspomnę przy zapowiedzi KSW 23, no, ale dlaczego reszta nabrała wody w usta, mogę się tylko domyślać. Zresztą, w zalewie dyrdymałów, jakie serwują nam właściciele KSW, może to rzeczywiście sprawa nie do końca warta brania na tapetę? ;)

 28. KondiCapo

  7 lipca 2013 at 14:10

  Pomysł mam – przydałoby się porobić strony komentarzy, bo w pewnym momencie zajmują dwa razy tyle miejsca co sam artykuł.

 29. naiver

  7 lipca 2013 at 20:59

  Thx – do zrobienia.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply