O Lowking.pl

Zmiana motywu graficznego Lowking.pl – prośba o uwagi, sugestie

Jak zdążyliście, szanowni Czytelnicy, zauważyć, na portalu doszło do małej rewolucji graficznej.

Używany od dawien dawna na Lowking.pl motyw graficzny nie był wspierany przez twórców od wielu, wielu lat, wobec czego absolutną koniecznością stała się migracja na silnik graficzny bardziej przystający do dzisiejszych czasów. Pierwsze efekty tejże migracji właśnie widzicie.

Zaznaczę, że wszystko jest jeszcze w powijakach. Błędy większe i mniejsze będą eliminowane, styl dostosowywany, aby bezboleśnie i komfortowo nawigować po portalu. Chociażby logo nie jest jeszcze tym finalnym. Brakuje też niektórych tłumaczeń. Wszystko potrwa zapewne kilka dni.

Co uległo zmianie? Oto kilka najważniejszych rzeczy.

>

Po pierwsze, struktura portalu podzielona jest na konkretne „sekcje”. Oto one (od góry):

 • Wyróżnione wiadomości – najciekawsze wiadomości z ostatnich dni
 • Polskie MMA – wiadomości poświęcone polskiej scenie i polskim zawodnikom (strzałki na prawo od tytułu sekcji pozwalają nawigować między kolejnymi wiadomościami)
 • UFC – wiadomości poświęcone UFC i zawodnikom UFC (strzałki na prawo od tytułu sekcji pozwalają nawigować między kolejnymi wiadomościami)
 • Zawodnicy – wiadomości poświęcone najpopularniejszym zawodnikom, których można wybrać z listy (strzałki na prawo od tytułu sekcji pozwalają nawigować między kolejnymi wiadomościami)
 • Bukmacher MMA – wiadomości związane z szeroko rozumianymi zakładami bukmacherskimi (strzałki na prawo od tytułu sekcji pozwalają nawigować między kolejnymi wiadomościami)
 • Najnowsze wiadomości – chronologicznie ułożone najnowsze wiadomości na portalu
 • Statystyki MMA – wiadomości poświęcone statystykom (slider pod sekcją pozwala pokazywać kolejne wiadomości)
 • Najnowsze wiadomości (cd) – kontynuacja chronologicznie ułożonych najnowszych wiadomości (opcja „Załaduj więcej” na dole otwiera sześć kolejnych wiadomości)

W nawigacji zlokalizowanej na samej górze jest po prawej stronie umiejscowiona ikona do zmiany stylu portalu – między jasnym i ciemnym.

Kosmetycznym zmianom uległ prawy panel, gdzie znaleźć można informacje o najbliższych galach UFC/KSW, startach Polaków czy walkach mistrzowskich.

Jednocześnie zwracam się z uprzejmą prośbą do Was, Czytelników, o wszelkie uwagi, sugestie, wskazówki dotyczące nowego motywu graficznego. Co zmienić? Co przeszkadza? Czego za dużo, czego za mało? Kolejność poszczególnych sekcji? Ich układ? Kolorystyka?

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Komentarze: 10

 1. Bardzo fajnie prezentuje się nowy wygląd. Dodatkowo na plus tryby: nocny i dzienny. 👍

  Natomiast jeżeli chodzi o sekcje, „najnowsze wiadomości” umiejscowił bym na samej górze tak, żeby od razu jednym ciągiem było pokazane powiedzmy ostatnie 20 artykułów bez konieczności wybierania „załaduj więcej”. To tylko moja prośba/opinia, bo osobiście czytam wszystkie artykuły bez względu na polskie czy zagraniczne MMA. Pozdrawiam!

 2. Powiem Ci Bartku że przyzwyczaiłem się do starej wersji.
  Cokolwiek zrobisz, wiem, że chcesz jak najlepiej przystroić swoje dziecko, ale moim zdaniem wcześniejszy układ był lepszy.
  Bez względu na wersję będę tu regularnie.
  Pozdrawiam !

 3. Dzięki serdeczne za uwagi, panowie! O żadnym obrażaniu nie ma oczywiście mowy, Vonski, spokojna głowa :)

  Co do konkretnych uwag, tak, widzę, że news o Gamerze aż pięć razy i dumam, co zrobić, aby tego nie było… Jest 5 razy, bo… Wrzuciłem go do wyróżnionych wiadomości (czyli na samą górę). Jest też w kategorii „UFC” oraz w kategorii „Polskie MMA”, bo… no jest Polak i jest temat UFC. Jest też w sekcji „Zawodnicy”, bo tam są newsy o Mateuszu. I jest wreszcie w „Najnowsze wiadomości”, bo tam są wszystkie wiadomości chronologicznie.

  Sam zastanawiam się, jak do tego podejść, bo zgadzam się, że jest przez to chaos… Hm.

  Co do „Najnowszych wiadomości”, tak… Dumam właśnie nad tym, czy nie przesunąć tego wyżej. Wiecie, założenie jest takie, że Czytelnik zanim dotrze do „Najnowszych wiadomości”, przejrzy coś wyżej, przeczyta, kliknie, wejdzie w interakcję. Ale być może faktycznie za bardzo jest zmuszany do tego, żeby scrollować i scrollować – i w rezultacie zadowolony nie jest. A może jednak da się do tego przyzwyczaić, jak już człowiek wie, że do najnowszych wiadomości musi zjechać trochę w dół? Podumam!

 4. Z rzeczy na plus – możliwość włączenia trybu ciemnego z poziomu strony. Cały portal wygląda nowoczesniej.

  Co do kolejności sekcji, nie mam jeszcze wyrobionego zdania. Po każdej zmianie potrzeba chwili, aby sie przyzwyczaić, będę w stanie to ocenić za 2-3 tygodnie.

  Z rzeczy na minus: dla mnie dużym motywatorem do zajrzenia w dany artykuł są komentarze, zwłaszcza liczne. Dlatego bardzo brakuje mi wyswietlanej liczby komentarzy z poziomu strony głównej dla wszystkich artykułów, nie tylko highlightów. Po kliknięciu w artykuł nie ma linka bezpośrednio do sekcji komentarzy (wcześniej był).
  W poszczególnych sekcjach można scrollowac wyróżnione artykuły – i spoko, ale na smartfonie naturalne i intuicyjne było by to zrobić przewinieciem w bok. Tutaj się nie da i trzeba szukać niewielkich strzałek (prawy górny róg), w które ciężko trafić.

  1. Dzięki serdeczne za uwagi!

   Przyznam, że te sekcje (kolejność) nie dają mi spokoju i cały czas dumam, jak do tego podejść. Teraz wydaje mi się, że pod wyróżnionymi – bo te na pewno zostaną na samej górze – może umieścić te bardziej niszowe jak Bukmacher MMA, Zawodnicy, Technika MMA czy Statystyki MMA i dopiero pod nimi Najnowsze Wiadomości. Dlatego że jednak prawie wszystkie newsy podpadają pod „UFC” i „Polskie MMA”… No cholera, mam zagwozdkę.

   Komentarze – masz rację. Spróbuję poszperać w opcjach albo kodzie, żeby sprawdzić, czy dałoby się przy każdym umieścić takie info, a nie tylko przy wybranych. Bo np. tam w sekcji Najnowsze Wiadomości każdy news ma info, ile jest komentarzy. Ale fakt, że nie da się w to kliknąć. Dodam jeszcze, że w kolumnie po prawej są „Ostatnie komentarze”, więc to też może odrobinę pomóc.

   Co do przewinięcia w bok w sekcjach zamiast szukania strzałek (szukam, nawiasem mówiąc, sposobu, żeby je bardziej wyeksponować), to… Chyba jest to do zrobienia. Sprawdzę.

 5. 1. Kiedyś pytałeś o zmiany. Pisałem kilka lat temu, żeby usunąć na dole wpis o MMA Attack. W końcu to usunąłeś, gratulacje!
  2. Jasny styl jest lepszy, zwłaszcza pod kątem tego, gdy oglądasz to na monitorze, który sam dostosowywuje ekran pod kolory i przełączając się między kartami (a rzadko która strona ma ciemny layout), to te kolory „psują się” na kilka sekund.
  3. Najważniejsza rzecz: sekcje. Są wyróżnione wiadomości, a pod nimi polskie MMA, potem UFC i potem dopiero najnowsze wiadomości. Zdecydowanie lepiej byłoby, że najpierw są wyróżnione wiadomości, a pod nimi najnowsze wiadomości. I tyle. Nie masz 30 newsów codziennie, żeby dzielić je na UFC i polskie MMA – zwłaszcza nad nowymi wiadomościami. Ja bym to zdecydowanie zmienił. CXhociaż zdjął te dwie sekcje na sam dół jak jest zawodnicy czy Bukmacher MMA.

  1. Co do układu można się zgodzić, ale co do kolorystyki, mów za siebie. Każdy kto korzysta z amoledowych ekranów w większości korzysta z czarnych wersji, a ja przyzwyczajony do tego korzystam wyłącznie z darków także na dużych monitorach

  2. Dzięki za uwagi!

   Ad. 1 – wyszło przypadkowo, ale skoro MMA Attack wraca, to…
   Ad. 2 – jest pełna dowolność. Każdy może jednym kliknięciem zmienić na jasny/ciemny i przeglądarka powinna zapamiętać. Domyślny ustawiłem na ciemny, bo z sond, jakie robiłem, wynika, że zdecydowana większość preferuje ciemny. Jak jednak mówię, jasny też dostępny.
   Ad. 3 – jestem coraz bliższy decyzji o przeniesieniu Najnowszych Wiadomości wyżej… Być może przetnę je jakąś sekcją (Polskie MMA), ale generalnie prawdopodobnie pójdzie wyżej, właśnie zaraz pod Wyróżnione.

Dodaj komentarz

Back to top button