UFC

Northcutt vs. Pfister na UFC Fight Night 80

Robiący furorę Sage Northcutt powróci do oktagonu na UFC Fight Night 80, gdzie zmierzy się z Codym Pfisterem.

Po wielkiej wrzawie medialnej związanej ze zwycięskim debiutem w UFC Sage Northcutt (6-0) powróci już 10 grudnia w Las Vegas, by na gali UFC Fight Night 80 skrzyżować rękawice z Codym Pfisterem (12-4-1).

19-letni Northcutt w swoim debiucie, do którego doszło na gali UFC 192, błyskawicznie uporał się z Francisco Trevino, zadając mu pierwszą w karierze porażkę przed czasem. Jego występowi towarzyszyła ogromna uwaga mediów, a on sam za swój występ trafił na zaszczytne pierwsze miejsce w naszym cyklu Trzech Wspaniałych, w którym podsumowujemy wszystkie gale UFC.

Sage Northcutt w swojej pierwszej walce pod banderą UFC szybko rozbił Francisco Trevino.

Z kolei 25-letni Pfister w swoim debiucie, który wziął w zastępstwie, wyraźnie uległ Jamesowi Moontasriemu, by potem jednak, na czerwcowej gali UFC 189 wypunktować Yosdenisa Cedeno, zaliczając tym samym pierwsze zwycięstwo w karierze.

Northcutt powalczy o podtrzymanie wrzawy medialnej wokół swojej osoby – jest to walka z kategorii takich, które musi wygrać. Z kolei dla Pfistera będzie to ogromna szansa, aby, ubijając cudowne dziecko UFC, mocno zaznaczyć swoją obecność w światowym MMA.

Pfister to twardy zapaśnik, typ grindera, który męczy rywali w klinczu i w parterze z góry. Zdecydowanie brakuje mu szlifów stójkowych i wydaje się wysoce prawdopodobne, że ten właśnie mankament może okazać się kluczowym dla losów tego pojedynku. Trudno nie odnieść wrażenia, że Pfister został niejako rzucony Northcuttowi na pożarcie.

https://twitter.com/elwinter/status/656154021267292160/

Aktualna rozpiska UFC Fight Night 80:

Paige Van Zant vs. Joanne Calderwood
Sage Northcutt vs. Cody Pfister
Jim Miller vs. Michael Chiesa
Elias Theodorou vs. Thiago Santos
Lyman Good vs. Omari Akhmedov
Kevin Casey vs. Antonio Carlos jr.
Aljamain Sterling vs. Johnny Eduardo
Tim Means vs. John Howard
Phillipe Nover vs. Zubaira Tukhugov
Santiago Ponzinibbio vs. Andreas Stahl
Edgar Garcia vs. Sheldon Westcott
Michael Graves vs. Danny Roberts
Kailin Curran vs. Emily Kagan

Powiązane artykuły

Back to top button