UFCWiadomości MMA

Paige VanZant vs. Joanne Calderwood main-eventem UFC FN 80

Dwie zawodniczki o dużym potencjale na zawojowanie dywizji słomkowej zmierzą się ze sobą w walce wieczoru  UFC w Nevadzie.

Pojedynek w kategorii zdominowanej przez Joannę Jędrzejczyk będzie stanowił główne wydarzenie karty UFC Fight Night 80, które odbędzie się 10 grudnia w Las Vegas w The Chelsea At The Cosmopolitan. Ciosy w klatce wymienią ze sobą, zaledwie 21-letnia Paige VanZant (6-1) oraz pochodząca ze Szkocji Joanne Calderwood (10-1).

Dla trenującej na co dzień w Team Alpha Male VanZant będzie to czwarty pojedynek w organizacji braci Fertitta. Amerykanka debiutowała na UFC FN 57, przeciwko Kailin Curran, którą odprawiła przed czasem ciosami. Jej następny występ odbył się podczas UFC on FOX 15, gdzie zawodniczka z Nevady jednogłośnie pokonała na punkty Felice Herrig. Swój ostatni pojedynek VanZant stoczyła na wrześniowej gali UFC 191. Amerykanka w trzeciej rundzie poddała balachą Alex Chambers, tym samym przedłużając swoją passę w UFC do trzech wygranych.

Pochodząca ze Szkocji, 28-letnia Calderwood, również ma na koncie trzy występy pod banderą największej organizacji MMA. W debiucie na finale TUF 20 na przestrzeni trzech rund wypunktowała Seo Hee Ham, by w kolejnym pojedynku podczas UFC FN 64 przegrać z Maryną Moroz przez balachę. Ostatnie starcie Szkotka stoczyła w lipcu na UFC FN 72, gdzie po jednogłośnym werdykcie sędziowskim zwyciężyła z Cortney Casey.

Wygrana w tym starciu zapewni którejś z zawodniczek skok w ścisłą czołówkę dywizji i bardzo przybliży do walki o tytuł z polską czempionką. Przegrana natomiast znacznie przełoży w czasie możliwość walki o najwyższe laury.

W płaszczyźnie kickbokserskiej obie panie prezentują się dosyć dobrze, chociaż przewaga może należeć do Calderwood, która przed startami w MMA trenowała muay thai i dość dobrze korzysta z tej bazy. W aspekcie parterowym sytuacja również wygląda na wyrównaną. Zarówno Amerykanka, jak i Szkotka posiadają niebieski pas w BJJ. Jednak to VanZant wydaje się lepiej wykorzystywać nabyte w trakcie kulanek umiejętności, prezentując w swoich walkach bardzo ofensywny grappling. Czy to poprzez próby poddań, czy po prostu przez kontrolę i obijanie rywalek z góry. Fakt, iż Calderwood jedyną przegraną poniosła właśnie przez poddanie, może sugerować, że w ten sposób VanZant poszuka szansy na rozstrzygnięcie pojedynku.

Poniżej aktualna rozpiska UFC Fight Night 80:

Paige VanZant vs. Joanne Calderwood
Jim Miller vs. Michael Chiesa
Omari Akhmedov vs. Lyman Good
Kevin Casey vs. Antonio Carlos Junior
Thiago “Marreta” Santos vs. Elias Theodorou

Powiązane artykuły

Back to top button