UFCWiadomości MMA

Theodorou vs. Santos na UFC Fight Night 80

Interesujące zestawienie w kategorii średniej zostało dodane do karty walk gali UFC Fight Night 80.

Zwycięzca The Ultimate Fighter: Nations, Kanadyjczyk Elias Theodorou (11-0) w swoim czwartym występie w oktagonie UFC skrzyżuje rękawice z Brazylijczykiem Thiago Santosem. Pojedynek odbędzie się 10 grudnia na gali UFC Fight Night 80 w Las Vegas.

Niepokonany Theodorou w swoim debiucie w UFC, będącym zarazem finałem TUFa w kategorii średniej, pewnie rozbił Sheldona Westcotta, by następnie wypunktować Bruno Santosa. W swoim ostatnim występie, na gali UFC 185, skończył uderzeniami pod koniec drugiej rundy Rogera Narvaeza.

Takich akcji w wykonaniu Eliasa Theodorou (pojedynek przeciwko Sheldonowi Westcottowi) w rywalizacji z Thiago Santosem raczej nie obejrzymy.

Thiago Santos debiut w UFC wziął w zastępstwie, szybko ulegając Cezarowi Ferreirze. Odbił się jednak w drugim występie, niespodziewanie w niespełna minutę kończąc faworyzowanego Ronny’ego Markesa. W kolejnym występie po dyskusyjnym werdykcie sędziowskim uległ Uriahowi Hallowi, by jednak w ostatnich dwóch potyczkach nabrać już wiatru w żagle – najpierw w niespełna dwie minuty skończył Andy’ego Enza, by ostatnio, na gali UFC Fight Night 70 w 29 sekund ubić Steve Bosse.

W swojej ostatniej walce Thiago Santos skończył efektownym kopnięciem na głowę Stevego Bosse, za co otrzymał bonus 50 tys. dolarów tytułem Występu Wieczoru.

Dla obu zawodników stawką pojedynku będzie przedarcie się w okolice czołowej piętnastki dywizji – a może nawet zasilenie jej szeregów, co zagwarantuje im możliwość walki z mocniejszymi rywalami.

Brazylijczyk to bardzo mocny kickbokser, który potrafi robić kapitalny użytek z kopnięć wszelakich. Powinien mieć przewagę w wymianach na pięści i kopnięcia w dystansie, ale jeśli marzy o tym, aby wyjść z tego pojedynku zwycięsko, będzie musiał wznieść się na wyżyny swoich możliwości. Kanadyjczyk to bowiem dysponujący doskonałą kondycją, nieustannie niczym pitbul napierający specjalista od klinczu, który posiada wystarczająco dobre szlify stójkowe, by skracać dystans i przenosić pojedynek pod siatkę, ewentualnie – do parteru.

Aktualna rozpiska gali UFC Fight Night 80 przedstawia się następująco:

Elias Theodorou vs. Thiago Santos
Jim Miller vs. Michael Chiesa
Antonio Carlos Junior vs. Kevin Casey
Omari Akhmedov vs. Lyman Good

*****

Wszystkie informacje na temat gali znajdziecie tutaj.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button