UFCWiadomości MMA

Means vs. Howard i pięć innych pojedynków na UFC Fight Night 80

Pierwsza z trzech grudniowych gal w Las Vegas została uzupełniona o sześć nowych zestawień, w tym walkę Tima Meansa z Johnem Howardem.

Zaledwie dwa tygodnie po ogłoszeniu trzeciej grudniowej gali w Las Vegas Joe Silva i Sean Shelby stworzyli już jedenaście zestawień, które mają przyciągnąć tych widzów, którym nie dane było dostać biletów na UFC 189 i TUF Finale 22.

UFC Fight Night 80 odbędzie się 10 grudnia w The Cosmopolitan z transmisją całej karty na UFC Fight Pass (pierwszy raz w historii event zlokalizowany w Ameryce Północnej będzie transmitowany tylko na Fight Passie). Walką wieczoru będzie starcie mocno promowanej Paige Van Zant (6-1, 3-0 UFC) z niedawną pupilką organizacji Joanne Calderwood (10-1, 2-1 UFC). A co poza tym?

Finalista TUF Nations, człowiek, który przedłużył bytność w UFC Pawła Pawlaka (11-2, 1-2 UFC), Kanadyjczyk Sheldon Westcott (8-3-1, 0-2 UFC) spotka się z Edgarem Garcią (14-4, 0-2 UFC) w pojedynku którego stawką będzie utrzymanie się w organizacji.

Inny tufowiec, uczestnik 21. edycji i były bloger mmajunkie Michael Graves (5-0, 1-0 UFC) powita w oktagonie niedawno podpisanego Anglika Danny’ego Robertsa (11-1), który ostatnie pięć zwycięskich walk odniósł w Cage Warriors (m.in. ma na rozkładzie Jima Wallheada – rywala Rafała Moksa na londyńskim KSW).

Argentyńczyk Santiago Ponzinibbio (20-3, 2-2 UFC), wracający po porażce z Lorenzem Larkinem (16-4, 3-4 UFC), zmierzy się z lekko zapomnianym, nie walczącym od ponad roku, Szwedem Andreasem Stahlem (9-1, 0-1 UFC), który w debiucie uległ utalentowanemu Gilbertowi Burnsowi (10-0, 3-0 UFC).

Kolejne ogłoszone starcie to pojedynek będącego na fali dwóch zwycięstw w UFC Zubairy Tukhugova (17-3, 2-0 UFC) z Philippe Noverem (11-5, 1-3 UFC) mającym na koncie po powrocie do organizacji tylko zwycięstwo nad Yui Chul Namem (18-5, 1-1 UFC).

W The Cosmopolitan zaplanowano również drugą walkę w dywizji słomkowej kobiet. Będzie można w niej oglądać broniącą się do tej pory tylko urodą Kailin Curran (3-2, 0-2 UFC) z produktem TUF 20 Emily Kagan (3-2, 0-1 UFC).

Na koniec chyba najciekawszy z ogłoszonych pojedynków. Naprzeciwko siebie w kategorii półśredniej stanie dwóch weteranów mających za sobą wiele upadków i kilka wzlotów.

Tim Means (24-7-1, 6-4 UFC), który niedawno przeżywał renesans formy, mógł się poszczycić serią czterech zwycięstw z rzędu, w pokonanym polu zostawiając kolejno Hernaniego Perpetuo (17-5, 0-2 UFC), Marcio Alexandre (11-2, 0-2 UFC), Dhiego Limę (10-4, 1-3 UFC) i George’a Sullivana (17-4, 3-1 UFC). Imponujący rajd w górę rankingów zatrzymał, równie chętnie brawlujący Matt Brown (20-13, 13-7 UFC).

Tym razem jego rywalem będzie John Howard (23-11, 7-6 UFC). Doomsday lubi walczyć seriami. Swoją przygodę w oktagonie rozpoczął od fantastycznych czterech zwycięstw z rzędu (m.in. nad Tamdanem McCrorym), by później zwolnić się ciągiem trzech porażek (choć trzeba przyznać, że rywali nie miał łatwych: Jake Ellenberger, Thiago Alves i Matt Brown). Po przymusowym odpoczynku od UFC, w trakcie którego wygrał sześć z siedmiu walk, powrócił do największej organizacji, by przyhamować hype Uriah Halla (11-5, 4-3 UFC) i pokonać Siyara Bahadurzadę (21-6, 1-2 UFC). Kiedy już się wydawało, że ciężkoręki Howard powraca na właściwe tory, zanotował kolejną czerwoną serię składającą się z porażek z Ryanem LaFlarem, Brianem Ebersolem i Lorenzem Larkinem. Od kolejnego zwolnienia uratował go zwycięski split z Cathalem Pendredem (17-3, 4-1 UFC) na lipcowej UFC 189. W ramach ostrzeżenia warto zauważyć, że od powrotu do UFC pięć z sześciu walk Johna Howarda zakończyło się decyzjami (w tym 3 splity!).

Dla Amerykanina walka z uwielbiającym stójkową młóckę Dirty Birdem będzie szansą na odczepienia łatki nudziarza, co po walce z Irlandczykiem powinno być jego nadrzędnym celem. Tim Means będzie w tym starciu walczył o powrót do szerokiej czołówki.

Aktualna rozpiska UFC Fight Night 80:

Paige Van Zant vs. Joanne Calderwood
Jim Miller vs. Michael Chiesa
Elias Theodorou vs. Thiago Santos
Lyman Good vs. Omari Akhmedov
Kevin Casey vs. Antonio Carlos Jr.
Tim Means vs. John Howard
Phillipe Nover vs. Zubaira Tukhugov
Santiago Ponzinibbio vs. Andreas Stahl
Edgar Garcia vs. Sheldon Westcott
Michael Graves vs. Danny Roberts
Kailin Curran vs. Emily Kagan

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button