Sterling vs. Eduardo na UFC Fight Night 80

Aljamain Sterling skrzyżuje rękawice z Johnnym Eduardo na gali UFC Fight Night 80.

Niepokonany koguci Aljamain Sterling (11-0), który jeszcze niedawno przebąkiwał o porzuceniu MMA z powodu braku walk i problemów finansowych, w końcu powraca do oktagonu, o czym poinformował w programie The MMA Hour. Amerykanin zmierzy się 10 grudnia z Johnnym Eduardo (27-9) na gali UFC Fight Night 80 w Las Vegas.

26-letni Sterling zadebiutował w UFC w lutym 2014 roku, pokonując po ciężkim pojedynku Cody’ego Gibsona. W drugim pojedynku efektownie rozprawił się z Hugo Vianą, kończąc Brazylijczyka ciosami w trzeciej rundzie, by ostatnio, na gali UFC on FOX 15 w kwietniu, poddać weterana Takey’ę Mizugakiego.

Z uwagi na kontuzje Eduardo od 2011 roku stoczył jedynie trzy walki w UFC. W debiucie przegrał z Raphaelem Assuncao, by później wypunktować Jeffa Currana. Później zniknął na dwa lata, by powrócić w maju 2014 roku, sensacyjnie nokautując Eddiego Winelanda.

Johnny Eduardo nokautuje faworyzowanego Eddiego Winelanda.

Obaj zawodnicy znajdują się w czołowej dziesiątce kategorii koguciej – Amerykanin jest sklasyfikowany na 6. pozycji, natomiast Brazylijczyk – na 9. Zwycięzca uczyni mocny krok w kierunku walki o pas mistrzowski.

Reprezentant Nova Uniao to doskonały kickbokser, trener Jose Aldo, który na nogach powinien mieć wyraźną przewagę nad nadal mimo wszystko potrzebującym mocnych szlifów stójkowych Sterlingiem. Amerykanin z pewnością dążył będzie do klinczu i walki z góry, bo tam powinien dysponować przewagą. Jeśli jednak Eduardo zaprezentuje obronę przed obaleniami podobną do tej, którą od lat prezentują Aldo czy Renan Barao, reprezentanta Serra-Longo czekać będą trudne chwile. Z drugiej strony, warto mieć też na uwadze, że Brazylijczyka ma już na karku 37 lat, a w grudniu minie ponad półtora roku od jego ostatniego występu – co może mieć spore znaczenie.

Aktualna rozpiska gali UFC Fight Night 80:

Paige Van Zant vs. Joanne Calderwood
Jim Miller vs. Michael Chiesa
Elias Theodorou vs. Thiago Santos
Lyman Good vs. Omari Akhmedov
Kevin Casey vs. Antonio Carlos jr.
Aljamain Sterling vs. Johnny Eduardo
Tim Means vs. John Howard
Phillipe Nover vs. Zubaira Tukhugov
Santiago Ponzinibbio vs. Andreas Stahl
Edgar Garcia vs. Sheldon Westcott
Michael Graves vs. Danny Roberts
Kailin Curran vs. Emily Kagan

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

1 Comment

  1. Pingback: Northcutt vs. Pfister na UFC Fight Night 80 - Lowking.pl

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply