„Nigdy nie zgodziłem się na oficjalną walkę” – Floyd dementuje zestawienie z Nasukawą

Długo to nie trwało! Ledwie dwa dni po ogłoszeniu pojedynku na nieokreślonych wówczas zasadach pomiędzy Floydem Mayweatherem Jr. i Tenshinem Nasukawą Amerykanin wszystko zdementował.

Wydawało się, że ogłoszenie walki Floyda Mayweathera Jr. z Tenshinem Nasukawą, do której miało dojść podczas noworocznej gali RIZIN 14, położy kres spekulacjom o organizacji pokazu cyrkowego między linami z udziałem tego pierwszego i mistrza wagi lekkiej UFC Khabiba Nurmagomedova.
A jednak! Wygląda na to, że temat potencjalnego para-bokserskiego amerykańsko-dagestańskiego starcia wróci niebawem jak bumerang – wszystko dlatego, że Mayweather Jr. właśnie wymigał się z pojedynku z młodym Japończykiem, zapewniając, że doszło do jednego wielkiego nieporozumienia.

View this post on Instagram

Now that I am back on U.S. soil after a long and disappointing trip to Tokyo, I now have the time to address you, my fans and the media in regard to the upcoming event on December 31st that was recently announced. First and foremost, I want it to be clear that I, Floyd Mayweather, never agreed to an official bout with Tenshin Nasukawa. In fact (with all due respect) I have never heard of him until this recent trip to Japan. Ultimately, I was asked to participate in a 9 minute exhibition of 3 rounds with an opponent selected by the "Rizen Fighting Federation". What I was originally informed of by Brent Johnson of "One Entertainment" was that this was to be an exhibition put on for a small group of wealthy spectators for a very large fee. This exhibition was previously arranged as a "Special Bout" purely for entertainment purposes with no intentions of being represented as an official fight card nor televised worldwide. Once I arrived to the press conference, my team and I were completely derailed by the new direction this event was going and we should have put a stop to it immediately. I want to sincerely apologize to my fans for the very misleading information that was announced during this press conference and I can assure you that I too was completely blindsided by the arrangements that were being made without my consent nor approval. For the sake of the several fans and attendees that flew in from all parts of the world to attend this past press conference, I was hesitant to create a huge disturbance by combating what was being said and for that I am truly sorry. I am a retired boxer that earns an unprecedented amount of money, globally, for appearances, speaking engagements and occasional small exhibitions.

A post shared by Floyd Mayweather (@floydmayweather) on

Teraz, gdy powróciłem na amerykańską ziemię po długiej i rozczarowującej podróży do Tokio, mam czas, aby wobec was, moich fanów oraz mediów odnieść się do niedawno ogłoszonej gali, która odbędzie się 31 grudnia. Po pierwsze i najważniejsze, chcę, żeby było jasne, że ja, Floyd Mayweather, nigdy nie zgodziłem się na oficjalną walkę z Tenshinem Nasukawą. Tak naprawdę (z całym szacunkiem) nigdy o nim nie słyszałem przed podróżą do Japonii. Ostatecznie zostałem poproszony o 9 minutowy pokazowy 3-rundowy mecz z rywalem wybranym prze „Rizen Fighting Federation”. Pierwotnie zostałem poinformowany przez Brenta Johnsona z One Entertainment, że będzie to pokazówka dla małej grupy zamożnych widzów za bardzo wysoką cenę. Ta pokazowa walka została wcześniej określona jako „Specjalny Pojedynek” wyłącznie w charakterze rozrywkowym – bez intencji traktowania jej w kategorii oficjalnej walki czy transmitowanej na cały świat.

Gdy dotarłem na konferencję prasową, razem z moją drużyną zostaliśmy kompletnie zbici z tropu z uwagi na kierunek, w którym całe to wydarzenie zmierzało – i powinniśmy byli wtedy natychmiast to przerwać. Chcę szczerze przeprosić fanów za wprowadzającą w błąd informację, która została ogłoszona podczas konferencji prasowej – i mogę was zapewnić, że również byłem bardzo niemile zaskoczony ustaleniami, które zostały poczynione bez mojej wiedzy i zgody. Dla dobra kilku fanów i uczestników, którzy przylecieli ze wszystkich zakątków świata, aby pojawić się na tej konferencji, nie zdecydowałem się doprowadzić do ogromnego zamieszania, podważając to, co zostało powiedziane – i za to szczerze przepraszam.

Jestem emerytowanym bokserem, który zarabia bezprecedensowe pieniądze na całym świecie za wystąpienia, przemowy i okazjonalne drobne pokazowe walki.

Czy rzeczywiście stary wyga Floyd dał się medialnie wmanewrować, czy może jednak cała akcja została w mniejszym lub większym stopniu zaaranżowana przez wszystkie zainteresowane strony – nie wiadomo.

Wiadomo natomiast, że na całym zamieszaniu raczej nie stracił medialnie 20-letni fenomen z Japonii, który przez kilka dni gościł na czołówkach największych światowych portali – nie tylko branżowych.

*****

„Witam, Panie McGregorze…” – Tenshin Nasukawa odpowiada na szyderstwa Irlandczyka

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply