Bez kategorii

Floyd Mayweather Jr. vs. Tenshin Nasukawa na sylwestrowej gali RIZIN 14

Sensacyjne wiadomości obiegły świat sportów walki – legendarny bokser Floys Mayweather Jr. skrzyżuje rękawice z uznawanym za jeden z największych kickbokserskich talentów Tenshinem Nasukawą.

Świat sztuk walki został dziś wprawiony w osłupienie – wszystko z uwagi na ogłoszenie pojedynku Floyda Mayweathera Jr. z… Tenshinem Nasukawą! Do walki ma dojść podczas zaplanowanej na 31 grudnia w saitamskiej Super Arenie gali RIZIN 14.

Informację oficjalnie ogłosili organizatorzy podczas konferencji prasowej, na której pojawili się obaj bohaterowie. Wcześniej o zestawieniu doniósł portal BJPenn.com.

Co ciekawe, wiadomość o występie Amerykanina w Tokio na gali RIZIN 14 została rozesłana największym mediom już w czwartek, ale była objęta zakazem publikacji.

Nie ma w tej chwili jasności co do zasad, na jakich zmierzą się obaj zawodnicy, ani wagi, w jakiej dojdzie do walki. Wiadomo natomiast, że nie będą to zasady MMA, czemu zresztą trudno się dziwić, skoro bokser stanie w szranki z kickbokserem.

Jednocześnie jednak podczas konferencji prasowej zasygnalizowano, że nie będą to też zasady czysto bokserskie. Walka odbędzie się bez kasków i w małych rękawicach. Najważniejsze – nie będzie to starcie pokazowe, a prawdziwe walka.

Wedle słów szefa RIZIN Nobuyukiego Sakakibary, to Floyd Mayweather Jr. nawiązał kontakt z organizacją i z jego inicjatywy dojdzie do pojedynku.

W tym kontekście warto jednak sięgnąć pamięcią 12 lat wstecz. Głośno wówczas było o walce Mike’a Tysona z Mirko Cro Copem Filipovicem, do której miało dojść pod sztandarem PRIDE – na specjalnych zasadach. Jak wiemy, nic z tego ostatecznie nie wyszło.

Wszystko wskazuje jednak na to, że w przypadku Mayweathera Jr. i Nasukawy może być inaczej.

Moim celem zawsze było, aby wystąpić poza Stanami Zjednoczonymi i pokazać swoje umiejętności na innej arenie – bo czyniłem tak jako amator.

– powiedział Amerykanin.

Gdy byłem zawodowcem, było inaczej. Teraz jest wspaniale. Chcę pogratulować Tenshinowi i RIZIN oraz wszystkim, którzy wsparli to wydarzenie.

Piekielnie efektownie walczący 20-letni Japończyk uchodzi za jeden z największych talentów w sportach walki. Ma na koncie 27 walk w kickboxingu i 4 w MMA – wszystkie wygrane. Ostatnio był widziany w akcji podczas wrześniowej gali RIZIN 13, wypunktowując Kyojiego Horguchiego na zasadach kickbokserskich.

https://www.youtube.com/watch?v=PAwoEcQ4SCs

Powiedziałem, że to prawdopodobnie moja największa walka w życiu. I jestem bardzo szczęśliwy, że do tego dojdzie.

– stwierdził podczas konferencji prasowej w Tokio Nasukawa.

Nikt jeszcze nie pokonał mojego rywala. Chciałbym zostać zawodnikiem, który dokona tego historycznego wyczynu. Mój cios może zmienić historię – i pokażę wam to.

Z kolei 41-letni, niepokonany, mogący się pochwalić nieprawdopodobnym rekordem bokserskim 50-0 Floyd Mayweather Jr. ostatni raz gościł między linami w sierpniu ubiegłego roku, nie mając problemów z rozbiciem Conora McGregora. W ostatnich tygodniach nie brakowało spekulacji na temat potencjalnego starcia Amerykanina z mistrzem wagi lekkiej UFC Khabibem Nurmagomedovem, ale wydaje się, że informacja o potyczce z Tenshinem Nasukawą ostatecznie zamknie tamten temat.

*****

Lowking.pl trafia na Patronite.pl – oto dlaczego

Powiązane artykuły

Back to top button