UFC

Donald Cerrone vs. Kelvin Gastelum na UFC 205

Donald Cerrone skrzyżuje rękawice z Kelvinem Gastelumem na nowojorskiej gali UFC 205.

Kelvin Gastelum (12-2) zastąpi Robbiego Lawlera w walce z Donaldem Cerrone (31-7) na gali UFC 205, która odbędzie się 12 listopada w Nowym Jorku. Informację podał dziennikarz Brett Okamoto.

Gastelum w ostatnim czasie przeplata zwycięstwa z porażkami. Po niejednogłośnej porażce z Tyronem Woodley’em i niezrobieniu wagi przeniósł się na jedną walkę do kategorii średniej, rozbijając Nate’a Marquardta. W powrocie do kategorii półśredniej przegrał przez kolejną niejednogłośną decyzję, tym razem z Neilem Magnym, by wreszcie ostatnio, na lipcowej gali UFC 200 zaprezentować świetną formę w zwycięskim boju z byłym mistrzem Johnym Hendricksem. W kolejnym pojedynku miał walczyć z Jorge Masvidalem, ale ostatecznie został przeniesiony do starcia z Kowbojem.

Z kolei Cerrone po drugiej porażce z Rafaelem dos Anjosem w walce, w której na szali znalazł się pas mistrzowski kategorii lekkiej, przeniósł się do 170 funtów, gdzie jak dotychczas prezentuje się wybornie. Najpierw udusił Alexa Oliveirę, a potem zafundował nokauty dwóm zawodnikom, którzy w ten sposób jeszcze nigdy nie przegrali – Patrickowi Cote oraz na gali UFC 202 Rickowi Story’emu.

Gastelum to aktywniejsza, lepiej poukładana technicznie w stójce i lepsza kondycyjnie wersja Ricka Story’ego, ale też zawodnik, który nie jest tak agresywny i tak morderczy w klinczu jak Horror. Czy jednak atuty zwycięzcy TUF 17 wystarczą na nowo narodzonego Cerrone? Kowboj dysponuje o wiele szerszym arsenałem technik w stójce, jego zapasy są mocno niedoceniane, a i w parterze potrafi wyciągnąć kilka asów z rękawa – wydaje się, że młodszego o dziewięć lat Gasteluma będzie czekało trudne zadanie.

Predykcja kursów bukmacherskich:

Donald Cerrone – 1.65
Kelvin Gastelum – 2.25

Aktualna rozpiska UFC 205

185 lbs: Chris Weidman (13-1) vs. Yoel Romero (11-1) – niepotwierdzone
170 lbs: Donald Cerrone (31-7) vs. Kelvin Gastelum (12-2)
185 lbs: Rashad Evans (19-5-1) vs. Tim Kennedy (18-5)
155 lbs: Al Iaquinta (12-3-1) vs. Thiago Alves (21-10)
205 lbs: Marcos Rogerio de Lima (14-3-1) vs. Gian Villante (14-7)

Powiązane artykuły

Back to top button