UFC

Rashad Evans vs. Tim Kennedy na UFC 205 w Nowym Jorku

Wszystko wskazuje na to, że poznaliśmy pierwszą walkę, jaka odbędzie się na UFC 205 w Nowym Jorku – Rashad Evans pójdzie w oktagonowe tany z Timem Kennedym.

Starcie w kategorii średniej pomiędzy Rashadem Evansem (19-5-1) i Timem Kennedym (18-5) jest szykowane na pierwszą galę UFC w Nowym Jorku – czyli UFC 205, które odbędzie się 12 listopada. Informację podał portal FloCombat.com.

Evans powrócił w 2015 roku po dwuletniej przerwie spowodowanej ciężką kontuzją kolana. Przegrał jednak po bezbarwnej walce z Ryanem Baderem. Ostatnio natomiast widziany był w oktagonie w kwietniu, przegrywając na gali UFC on FOX 19 przez ciężki nokaut z Gloverem Teixeirą. Po tej porażce zdecydował się przenieść do kategorii średniej.

Z kolei Kennedy ostatnio walczył we wrześniu 2014 roku, gdy Yoel Romero na gali UFC 178 przerwał jego serię trzech kolejnych zwycięstw w oktagonie. Kennedy, zirytowany walką, zarobkami i brakiem testów antydopingowych oddalił się od sportu, zajmując się poszukiwaniem Hitlera w Argentynie.

Z uwagi na bardzo długą przerwę Kennedy’ego oraz debiut w nowej kategorii Evansa trudno wskazać tutaj faworyta. Wydaje się, że na nogach to Evans może mieć przewagę, ale nie ulega wątpliwości, że jest już na ostatniej prostej swojej kariery. Niewykluczone, że Kennedy będzie jednak w stanie kłaść Evansa na plecach, co byłoby dla niego idealnym scenariuszem.

Predykcja kursów bukmacherskich:

Rashad Evans – 2.00
Tim Kennedy – 1.70

Aktualna rozpiska UFC 205:

185 lbs: Rashad Evans (19-5-1) vs. Tim Kennedy (18-5)

Powiązane artykuły

Back to top button