UFC

Al Iaquinta vs. Thiago Alves na UFC 205

Walka w kategorii lekkiej między Alem Iaquintą i Thiago Alvesem odbędzie się na gali UFC 205 w Nowym Jorku.

O pojedynku Ala Iaquinty (12-3-1) z Thiago Alvesem (21-10) mówiło się już od dawna, a obaj zawodnicy nie ukrywali, że chętnie stanęliby naprzeciwko siebie w oktagonie. I wygląda na to, że w końcu będą mieli taką szansę. Twitterowy insider Dizz potwierdził bowiem, że obaj spotkają się 12 listopada na gali UFC 205 w Nowym Jorku, czyli rodzinnym mieście Iaquinty. Informację podało potem także brazylijskie Combate.

29-letni Amerykanin wygrał cztery ostatnie pojedynki, w pokonanym polu zostawiając Rodrigo Damma, Rosssa Pearsona i Joego Lauzona, całą trójkę nokautując, a także Jorge Masvidala, którego pokonał po dyskusyjnej decyzji sędziowskiej. Tę ostatnią walkę stoczył w kwietniu zeszłego roku na gali UFC Fight Night 63, borykając się później z kontuzjami kolana, które zmusiły go do długiej przerwy od walki.

Od dawna w oktagonie nie był też widziany były pretendent do pasa mistrzowskiego kategorii półśredniej Thiago Alves, dla którego będzie to debiut w kategorii lekkiej. Brazylijczyk z amerykańskim paszportem ostatnią walkę stoczył w maju 2015 roku, przegrywając na gali UFC Fight Night 67 z Carlosem Conditem, który przerwał jego serię dwóch kolejnych wiktorii.

Obaj zawodnicy wracają po długiej przerwie spowodowanej kontuzjami, a dodatkowo dla Pitbulla będzie to debiut w kategorii lekkiej. Wszystko to powoduje, że forma obu stoi pod znakiem zapytania. Wydaje się jednak, że znacznie ciężej doświadczonego przez kontuzje Alvesa czeka ciężka przeprawa – może nadal kopie lepiej i uderza mocniej, ale mobilność, boks oraz prawdopodobnie zapasy powinny stać po stronie młodszego i świeższego Amerykanina.

Predykcja kursów bukmacherskich

Al Iaquinta – 1.65
Thiago Alves – 2.20

Aktualna rozpiska UFC 205

185 lbs: Chris Weidman (13-1) vs. Yoel Romero (11-1)niepotwierdzone
170 lbs: Robbie Lawler (27-11) vs. Donald Cerrone (31-7)
185 lbs: Rashad Evans (19-5-1) vs. Tim Kennedy (18-5) – niepotwierdzone
155 lbs: Al Iaquinta (12-3-1) vs. Thiago Alves (21-10)

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button