UFCWiadomości MMA

Charles Rosa vs. Jimi Hettes na UFC Fight Night 81

Charles Rosa zmierzy się z Jimim Hettesem na gali UFC Fight Night 81, która odbędzie się w Bostonie.

Charles Rosa (10-2, 1-2 UFC) poinformował na swoim Facebooku, że wystąpi na gali UFC Fight Night 81, która odbędzie się 17 stycznia w Bostonie. Jego rywalem będzie Jimy Hettes (11-3, 3-3 UFC).

29-letni Rosa zadebiutował w UFC w ostatecznie przegranym po decyzji sędziowskiej starciu z Dennisem Siverem, które wziął w zastępstwie. Później udusił Seana Soriano w samej końcówce walki, notując pierwsze zwycięstwo w oktagonie. Ostatnio jednak znów przegrał – w czerwcu na UFC 188 przegrał na pełnym dystansie z Yairem Rodriguezem.

Młodszy o rok od swojego najbliższego rywala Hettes w pierwszych czterech starciach pod banderą UFC zanotował trzy zwycięstwa, ale ostatnio przegrał dwa razy przez techniczny nokaut – z Dennisem Bermudezem oraz ostatnio, w kwietniu na UFC on FOX 15, z Diego Brandao.

Czy baza w judo pomoże Hettesowi w starciu z Rosą? Powyżej rzuca Namem Phanem.

Stawką pojedynku będzie utrzymanie się w organizacji. Ani bowiem Rosa nie może pozwolić sobie na drugą z rzędu – i trzecią w czterech ostatnich walkach – porażkę, ani Hettes na trzecią z kolejną.

W stójce delikatna przewaga powinna należeć do Rosy, choć obaj zdecydowanie preferują walkę w parterze. Trudno wskazać, który z nich rozdawał będzie karty w walce na chwyty, za to wysoce prawdopodobne wydaje się, że jeśli piekielnie ofensywnie usposobiony w parterze reprezentant American Top Team otworzy się ponad miarę, może skończyć klepiąc.

Aktualna rozpiska UFC Fight Night 81:

T.J. Dillashaw vs. Dominick Cruz
Eddie Alvarez vs. Anthony Pettis
Travis Browne vs. Matt Mitrione
Tim Boetsch vs. Ed Herman
Charles Rosa vs. Jimi Hettes

*****

Wszystko o gali UFC Fight Night 81 znajdziecie tutaj.

Powiązane artykuły

Back to top button