UFCWiadomości MMA

Dwa nowe zestawienia na UFC Fight Night 81 w Bostonie

Ilir Latifi zmierzy się z Seanem O’Connellem, a Ross Pearson z Francisco Trinaldo.

Gala zaplanowana na 17 stycznia i reklamowana mistrzowskim starciem TJ Dillashawa (12-2) z Dominickiem Cruzem (20-1) wzbogaciła się o dwa ciekawe zestawienia.

Pierwszym z nich jest pojedynek w kategorii półciężkiej, w którym Ilir Latifi (10-4) zmierzy się z Seanem O’Connellem (17-6). Szwed powróci do oktagonu po lipcowej deklasacji Hansa Stringera (22-7) na gali w Glasgow. Była to jedyna walka Sledgehammera w 2015 roku, który zrobił sobie dłuższą przerwę po porażce z Janem Błachowiczem (18-5) w debiucie Polaka. Do tej pory Ilir dla amerykańskiej organizacji stoczył pięć pojedynków, z których trzy wygrał.

Seana O’Connella z Latifim łączy nie tylko wiek, ale także wynik ostatniej walki. Obaj potrzebowali dokładnie 56 sekund, by rozstrzygnąć pojedynki na swoją korzyść. Dla The Real OC było to drugie zwycięstwo z rzędu, czym skutecznie przykrył kiepski start w UFC, kiedy Ryan Jimmo (19-5) i Gian Villante (13-6) zafundowali mu dwie porażki w dwóch pierwszych występach.

Zwycięzca tej konfrontacji zapewne pojawi się w czołowej piętnastce rankingu UFC i stanie przed szansą na walkę z szeroką czołówką.

W drugim starciu zobaczymy dwóch beneficjentów umowy z Reebokiem. Ross Pearson (18-9) i Francisco Trinaldo (18-4) stoczyli łącznie dla UFC 28 walk i spokojnie można zaliczyć ich do weteranów organizacji. Obaj również ostatnio udowadniają, że nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa.

Ross Pearson od dwóch lat przeplata zwycięstwa z porażkami. Kiedy po porażce z Evanem Dunhamem (16-6) wszyscy zaczęli sugerować jego znaczący regres on, w ostatnim boju z chwalonym Paulem Felderem (10-2), pokazał, że ma jeszcze dużo do zaoferowania swoim fanom. Każdy kto chce go pokonać musi być przygotowany na twardą wojnę w stójce.

Wyzwanie podejmie Francisco Trinaldo, który polskim fanom jest znany głównie z konfrontacji z Piotrem Hallmanem. Polak, w debiucie, fantastycznie powrócił z długiej podróży, kończąc Brazylijczyka pamiętną kimurą. Od tego czasu Massaranduba nie próżnował. Stoczył sześć pojedynków z czego pięć wygrał, w tym nad wysoko notowanymi Normanem Parke (21-4) i Chadem Laprise’em (10-1).

Podobnie jak w konfrontacji półciężkich stawką pojedynku może być pojawienie się w rankingu i marzenie o staniu się kimś więcej niż solidnym gatekeeperem.

Aktualna rozpiska UFC Fight Night 81 Boston:

61kg: TJ Dillashaw vs Dominick Cruz
70kg: Eddie Alvarez vs Anthony Pettis
120kg: Travis Browne vs Matt Mitrione
84kg: Tim Boetsch vs Ed Herman
70kg: Daron Cruickshank vs Paul Felder
77kg: Patrick Cote vs Ben Saunders
93kg: Abdul Kerim Edilov vs Francimar Barroso
66kg: Charles Rosa vs Jimi Hettes
93kg: Ilir Latifi vs Sean O’Connell
70kg: Ross Pearson vs Francisco Trinaldo

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button