UFCWiadomości MMA

Dillashaw vs. Cruz w styczniu na UFC FN 81

Hitowo zapowiadająca się walka w kategorii koguciej między TJ-em Dillashawem a Dominickuem Cruzem odbędzie się w styczniu.

W swojej trzeciej obronie pasa mistrzowskiego kategorii koguciej TJ Dillashaw (12-2) podejmie byłego mistrza pozbawionego tytułu z uwagi na brak aktywności spowodowany przewlekłymi kontuzjami Dominicka Cruza (20-1).

Pojedynek odbędzie się 17 stycznia w Bostonie na gali UFC Fight Night 81. Informację przekazał w programie UFC Tonight szef organizacji, Dana White.

TJ Dillashaw w maju 2014 roku odebrał pas wieloletniemu dominatorowi dywizji, Renanowi Barao, sensacyjnie demolując Brazylijczyka na UFC 173. W pierwszej obronie pasa zmierzył się z Joe Soto na gali UFC 177, który zastąpił wówczas mającego problemy z wagą Barao. Podopieczny Duane’a Ludwiga skończył go w piątej rundzie pojedynku. Wreszcie ostatnio, na gali UFC on FOX 16, Amerykanin ponownie stanął naprzeciwko Renana Barao, kończąc go tym razem już w czwartej odsłonie.

W rewanżu z Renanem Barao TJ Dillashaw był jeszcze agresywniejszy niż w pierwszej walce.

Droga Dominicka Cruza do walki o pas mistrzowski była pełna przeszkód – przede wszystkim zdrowotnych. Po tym, jak w 2011 roku reprezentant Alliance MMA obronił pas mistrzowski, pokonując Johna Dodsona, nabawił się kontuzji kolana (zerwane więzadło). Dwie operacje doprowadziły do pozbawienia go pasa mistrzowskiego i prawie trzyletniej przerwy. Dominator powrócił we wrześniu 2014 roku, na UFC 178 w spektakularnym stylu demolując Takeyę Mizugakiego, ale później po raz trzeci zerwał więzadło w kolanie.

Dominick Cruz w trafia Takeyę Mizugakiego krótkim prawym, nurkuje pod kontrą i efektownie kładzie go na deskach.

Pojedynek zapowiada się na prawdziwą stójkową maestrię. Obaj zawodnicy słyną z kapitalnej pracy na nogach – Cruz wykorzystuje ją głównie w celach defensywnych, Dillashaw natomiast jest nieco agresywniejszy, częściej inicjując ataki. Nie sposób wskazać tu wyraźnego faworyta, choć długa przerwa i szereg kontuzji Cruza każą postawić kilka znaków zapytania w kwestii jego formy.

Aktualna rozpiska gali UFC Fight Night 81:

TJ Dillashaw vs. Dominick Cruz – o pas kategorii koguciej
Anthony Pettis vs. Eddie Alvarez (niepotwierdzone)

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button