Oskar Piechota vs. Jonathan Wilson na UFC Fight Night 118 w Gdańsku


Na przywitanie z UFC Oskar Piechota zmierzy się z Jonathanem Wilsonem podczas trójmiejskiej gali UFC Fight Night 118.

W swojej debiutanckiej walce pod banderą UFC Oskar Piechota (9-0-1) pójdzie w oktagonowe tany z Jonathanem Wilsonem (7-2), a do walki – zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami – dojdzie 21 października podczas gali UFC Fight Night 118, która odbędzie się w trójmiejskiej Ergo Arenie. O walce poinformował PrzegladSportowy.pl.
Spośród dziesięciu zawodowych walk Piechota tylko jednej nie zakończył zwycięstwem, przed czterema laty remisując z Rafałem Haratykiem. Wszystkie dziewięć zwycięstw odnosił przed czasem, pięciu rywali zmuszając do klepania, a czterech ubijając. Ostatnio był widziany w akcji podczas czerwcowej gali Cage Warriors 85, gdzie ekspresowo znokautował Jasona Radcliffe’a, zdobywając pas mistrzowski kategorii średniej, który dzisiaj oficjalnie zwakował.

Wilson z trzech walk stoczonych pod banderą UFC, wygrał tylko jedną, błyskawicznie ubijając w debiucie Chrisa Dempsey’a. Później jednak nie szło mu już tak dobrze, bo najpierw ubił go Louis Henrique da Silva, a ostatnio, w październiku zeszłego roku podczas gali UFC Fight Night 96, wypunktował go Ion Cutelaba.

Amerykanin to walczący z odwrotnej pozycji uderzacz, choć zdecydowanie nie tak bardzo kreatywny jak jego klubowy kolega Lorenz Larkin. Co warte podkreślenia, będzie to dla niego pierwsza w UFC walka w kategorii średniej, co stanowi pewną niewiadomą w kwestii jego formy. Wilson lubi kontrować soczystym krosem, polując też ochoczo na kopnięcia na głowę – i na pewno reprezentant gdyńskich Piranhy i Mighty Bulls w szermierce na pieści i kopnięcia będzie musiał mieć się na baczności. W parterze natomiast jego przewaga powinna być zdecydowana – trudno jednak powiedzieć coś o defensywnych zapasach Wilsona, bo w dotychczasowych trzech potyczkach tylko raz zmuszony był z nich skorzystać, broniąc próbę zapaśniczą Cutelaby. Po stronie Polaka pewnego rodzaju niewiadomą jest natomiast kondycja – trzecią rundę Piechota widział tylko raz w karierze, we wspomnianej walce z Haratykiem. Z drugiej zaś strony – kondycja zdecydowanie nie była jak dotychczas najmocniejszą stroną Amerykanina, a o progres w tym aspekcie z uwagi na ścinanie dodatkowych kilogramów łatwo nie będzie.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Oskar Piechota – 1.55
Jonathan Wilson – 2.25

Rozpiska UFC Fight Night 118

185 lbs: Oskar Piechota (9-0-1) vs. Jonathan Wilson (7-2)
205 lbs: Jan Błachowicz (19-7) vs. Devin Clark (8-1)
185 lbs: Ramazan Emeev (15-3) vs. Trevor Smith (15-7)
265 lbs: Adam Wieczorek (8-1) vs. Dmitry Smolyakov (8-2)
155 lbs: Marcin Held (22-7) vs. TBA

*****

Jan Błachowicz vs. Devin Clarke na UFC Fight Night 118 w Gdańsku


Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.


Dodaj komentarz na forum lub w polu poniżej (będzie również widoczny na forum)!


Nie jesteś zalogowany / zarejestrowanyNie możesz pisać komentarzyWskazówka: Zaloguj się lub zarejestruj, by móc komentować i uzyskać wiele dodatkowych funkcjonalności!    


  1. Mysle, ze jednak Wilson faworytem. Co mi na reke.