UFC

Mateusz Rębecki z nowym rywalem! Na majowej gali UFC Fight Night w St. Louis Polak zmierzy się z Carlosem Diego Ferreirą!

Niepokonany pod sztandarem amerykańskiego giganta Mateusz Rębecki poznał nazwisko przeciwnika, z którym stoczy czwartą walkę w oktagonie UFC.

Gdy Joel Alvarez wypadł z walki z Mateuszem Rębeckim (19-1), wydawało się, że nowym rywalem dla polskiego zawodnika zostanie Matt Frevola. Tak się jednak nie stało.

We wtorek organizatorzy oficjalnie ogłosili, że nowym przeciwnikiem dla Rebeastiego będzie zaprawiony w bojach Carlos Diego Ferreira (18-5). Walka odbędzie się 11 maja podczas gali UFC Fight Night w St. Louis. Oznacza to, że przebywający od wielu tygodnia na Florydzie Polak wystąpi dwa tygodnie później, niż przewidywał pierwotny plan na walkę z El Fenomeno.

Utorowawszy sobie drogę do UFC wiktorią nad Rodrigo Lidio w DWCS, Rebeasti stoczył trzy starcia pod sztandarem amerykańskiego giganta, wszystkie zwyciężając w dominującym stylu. W debiucie rozbił na pełnym dystansie Nicka Fiore, później znokautował Loika Radzhabova, a ostatnio poddał Roosevelta Robertsa.

Carlos Diego Ferreira ostatni pojedynek stoczył w maju zeszłego roku, ciężko nokautując Michaela Johnsona. Powrócił tym samym na zwycięskie tory po czarnej serii aż trzech porażek – z Mateuszem Gamrotem, Gregorem Gillespie oraz Beneilem Dariushem. Swego czasu wojujący w UFC od 2014 roku Brazylijczyk mógł pochwalić się serią aż sześciu zwycięstw, będąc sklasyfikowanym w czołowej piętnastce wagi lekkiej. Jego bilans walk pod sztandarem amerykańskiego potentata wynosi 9-5.

Ferreira to przede wszystkim bardzo sprawny grappler. Chętnie wywiera presję, ciosami szukając obaleń. Walczy głównie z klasycznego ustawienia, ale od czasu do czasu zmienia je na odwrotne. Uwielbia kombinację 1-1-2, choć nie stroni też od potężnego prawego sierpa. Wyróżnia go rewelacyjny – jak na kategorię lekką – zasięg ramion. Będzie miał pod tym kątem aż 20 centymetrów przewagi nad Mateuszem Rębeckim.

Z drugiej zaś strony, Brazylijczyk ma już na karku 39 lat, boryka się od dłuższego czasu z kontuzjami. Najlepsze lata ma już na pewno za sobą. Agresja, siła, lowkingi, szybkie pięści oraz gra chwytana Polaka mogą sprawić mu furę problemów. Na pewno jednak w walce na chwyty nasz zawodnik będzie musiał mieć się na baczności – o ile zdoła utrzymać Brazylijczyka na dole, co na łatwe zadanie się nie zapowiada.

Mateusz Rębecki vs. Carlos Diego Ferreira - kto wygra?

Przewidywane kursy bukmacherskie


Mateusz Rębecki – 1.50
Carlos Diego Ferreira – 2.50

Wstępny typ

Mateusz Rębecki


Rozpiska UFC St. Louis

Walka wieczoru

265 lb: Derrick Lewis (27-12) vs. Rodrigo Nascimento (11-1)

Pozostałe

205 lb: Alonzo Menifield (15-3-1) vs. Carlos Ulberg (9-1)
170 lb: Jared Gooden (23-9) vs. Kevin Jousset (10-2)
115 lb: Tabatha Ricci (9-2) vs. Tecia Torres (13-6)
155 lb: Mateusz Rębecki (19-1) vs. Diego Ferreira (18-5)
145 lb: Alex Caceres (21-14) vs. Sean Woodson (11-1-1)
125 lb: Jake Hadley (10-2) vs. Charles Johnson (14-6)
155 lb: Terrance McKinney (15-6) vs. Esteban Ribovics (12-1)
155 lb: Chase Hooper (13-3-1) vs. Vyacheslav Borshchev (7-3-1)
170 lb: Trey Waters (8-1) vs. Billy Goff (9-2)
265 lb: Waldo Cortes-Acosta (11-1) vs. Robelis Despaigne (5-0)

Wszystkie walki UFC można obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – KAŻDY DO 100 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Komentarze: 1

  1. Szkoda. Po Frevoli Rębecki przejechałby się gładko i efektownie. Fereira to rywal ciągle bardzo niewygodny, choć rzeczywiście już sędziwy. Swój pik formy miał w okresie walki z Pettisem, czyli… 4,5 roku temu.

Dodaj komentarz

Back to top button