UFC

Wyniki UFC Moskwa: Alexander Volkov wypunktował Grega Hardy’ego

Alexander Volkov po toczonej w spokojnym tempie kickbokserskiej walce pewnie pokonał na pełnym dystansie Grega Hardy’ego.

W co-main evencie gali UFC on ESPN+ 21 w Moskwie Alexander Volkov (31-7) bez większych problemów wypunktował biorącego walkę w zastępstwie Grega Hardy’ego (5-2).

Pierwsza runda toczyła się wyłącznie w stójce, bo Volkov powstrzymał odosobnioną próbę zapaśniczą Hardy’ego. Rosjanin był agresorem, wywierając delikatną presję. Amerykanin nieźle pracował lewym prostym, okolicznościowo dokładając prawicę czy lewego sierpa, ale to Drago był aktywniejszy i precyzyjniejszy. Trafiał lewym prostym, tu i ówdzie lokując na głowie rywala także krosa. Straszył go też kopnięciami na wszystkich wysokościach.

Druga odsłona również należała do Rosjanina, który był skuteczniejszy w swoich stójkowych poczynaniach – trafiał prostymi, smagając też orbitującego Hardy’ego kopnięciami na wszystkich wysokościach. Amerykanin cały czas pozostawał w grze, ale wyraźnie zwalniał z każdą minutą, borykając się też z kontuzją prawej ręki.
W trzeciej rundzie przewaga również należała do Volkova. Był aktywniejszy, precyzyjniejszy i wszechstronniejszy w swoich atakach. Hardy był już mocno rozbity, ale w pojedynczych szarżach nadal niebezpieczny. Rosjanin kilka razy zdołał nawet nim wstrząsnąć, ale Amerykanin nie składał broni do końca pojedynku.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK z bonusem 500 PLN na start

Werdykt sędziowski był formalnością. Wszyscy sędziowie wskazali na powracającego na zwycięskie tory po zeszłorocznej porażce z Derrickiem Lewisem Alexandra Volkova.

*****

UFC Moskwa: Zabit vs. Kattar – wyniki i relacja

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button