Polskie MMAUFC

Joanna Jędrzejczyk ponownie pokonana przez Rose Namajunas na UFC 223 – video

Joanna Jędrzejczyk podczas gali UFC 223 w Brooklynie po zażartej i wyrównanej walce ponownie przegrała z Rose Namajunas.

Joanna Jędrzejczyk (14-2) w co-main evencie gali UFC 223 w Brooklynie ponownie zmuszona była uznać wyższość Rose Namajunas (8-3), która obroniła pas mistrzowski kategorii słomkowej, pokonując Polkę decyzją sędziowską.
Joanna rozpoczęła bardzo dynamicznie, będąc znacznie ruchliwszą niż w poprzedniej walce. Trafiła mocnym lowkingiem. Seria ciosów Rose doszła celu. Kros mistrzyni wylądował na głowie naszej zawodniczki. Prawy Jędrzejczyk doszedł celu. Potem kopnięcie. Lewa Rose trafiła. Amerykanka skontrowała kopnięcie Polki dwoma ciosami. Jędrzejczyk walczyła w wyraźnie szerszej pozycji niż w poprzednich starciach. Mocny prawy mistrzyni doszedł celu, ale Jędrzejczyk odpowiedziała własnym ciosem. Lewy Amerykanki trafił. Polka odpowiedziała lowkingiem. W samej końcówce Namajunas trafiła dwoma ciosami, zmuszając Jędrzejczyk do cofnięcia się. Ruszyła z dobitką, ale Polka skarciła ją kontrą, po której walka przeniosła się do klinczu.

Na otwarcie drugiej rundy Rose znów kombinacją skarciła Joannę za kopnięcia. Chwilę potem to samo. Prawe oko Polki było już mocno zaczerwienione. Dwa mocne lowkingi doszły celu, ale pretendentka została skarcona serią ciosów. Soczysty lowking trafił w udo Namajunas. Polka przestałą bronić się przed atakami z wyprostowanymi rękami, zamiast tego unosząc gardę. Na dwie minuty przed końcem Rose przeniosła walkę do klinczu, prawdopodobnie szukając obalenia. Zainkasowała jednak dwa kolana i walka wróciła na środek. Jędrzejczyk zasygnalizowała, że dostała palcem w oko, ale sędzia nakazał kontynuować walkę. W ostrej wymianie lewy sierp Najmajunas dotarł celu. Potem kolejny. Polka odpowiedziała ładnym krosem. Ostatnie kilkadziesiąt sekund Jędrzejczyk spędziła na siatce, ale tam trafiła kilkoma dobrymi kolanami na korpus.

Namajunas otworzyła trzecią rundę od mocnego prawego, po którym Jędrzejczyk na chwilę się zachwiała, szybko jednak odzyskując rezon i szeroko się uśmiechając. Polka zdzieliła Amerykankę dwoma kopnięciami. I kolejnym. Przy następnym zainkasowała jednak kontrę. Lewy Namajunas doszła celu. Ostra wymiana – Polka trafia mocniej. Jędrzejczyk zaatakowała kopnięciem na głowę, ale zostało zblokowane. Lewa Rose pruje powietrze. Rose trafiła backfistem, a potem prawym. Polka odpowiedziała lewym. Dwa niskie kopnięcia Jędrzejczyk wylądowały na udzie mistrzyni. Prosty Rose doszedł celu. Lowkingi Jędrzejczyk zaczynały sprawiać Namajunas coraz więcej problemów. Dwa mocne prawe Polki doszły celu. Wydawało się, że powoli przejmuje stery pojedynku w swoje ręce.

Mocny lewy na otwarcie czwartej rundy w wykonaniu Rose. Potem dwa kolejne, ale Polka odpowiada prawym. Lowking Jędrzejczyk. I kolejny. Ale lewy-prawy mistrzyni doszedł celu. Ostre spięcie w półdystansie, ale bez wyraźnych ciosów. Kolejny lowking Polki doszedł celu, ale Namajunas odpowiedziała dwoma prostymi. Soczysty prawy sierp Namajunas w kontrze na kopnięcie. Jędrzejczyk odpowiedziała jednak ślicznym krosem. Lewy Joanny na szczęce Rose. Seria lowkingów olsztynianki. Kilka ostrych wymian, z których Jędrzejczyk wyszła lepiej. Kombinacja Jędrzejczyk doszła, ale w końcówce zainkasowała kilka dobrych ciosów, będąc jeszcze w stanie odpowiedzieć lowkingiem.

Początek piątej rundy należał do Namajunas. Seria ciosów doszła celu. I kolejne. Prawy prosty Namajunas na szczęce Polki. I lewy. I jeszcze jeden. Minęło półtorej minuty. Mistrzyni podkręciła tempo. Przeszła do ataku. Teraz to Polka walczyła na wstecznym. Ale świetnie trafiła prawym w kontrze. Potem lewym. Soczysty podbródek w wykonaniu Namajunas. Olsztynianka jednak powoli zaczęła wracać do gry. Przestała się cofać. Dwa lowkingi doszły celu. Potem prawy. Kombinacja Namajunas na głowie Jędrzejczyk. Prawe oko Joanny było już praktycznie zamknięte. Namajunas spróbowała wywrzeć presję, ale to Jędrzejczyk była aktywniejsza. Lowkingi doszły celu. Rose podkręciła tempo, trafiła kilkoma ciosami. Jędrzejczyk odpowiedziała jednak dobrymi uderzeniami i lowkingami, ale na 20 sekund przed końcem Amerykanka przewróciła Polkę, utrzymując ją do końca w parterze. Zadała tam kilka ciosów, kilka też inkasując.

Wszyscy sędziowie zgodnie wypunktowali walkę w stosunku 49-46 dla Namajunas, która tym samym pozostała na tronie kategorii słomkowej.

*****

UFC 223: Nurmagomedov vs. Iaquinta – wyniki i relacja

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button